منابع رسانه ای اعلام کردند جمعیت اخوان المسلمین اردن با تشکیل کمیته موقت برای اداره امور این جمعیت در دوره آتی، الذنیبات را به عنوان رئیس این کمیته انتخاب کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، جمعیت «اخوان المسلمین» اردن با صدور بیانیه ای از تشکیل کمیته ای موقت برای مدیریت این جمعیت در آینده و تعیین فردی جدید برای اداره آن خبر داد.

بر اساس این گزارش در بیانیه اخوان المسلمین عنوان شده است: این جمعیت کمیته ای موقت برای مدیریت اقدامات خود برای مرحله آتی تشکیل می دهد که ریاست آن را «عبدالحمید الذنیبات» برعهده خواهد گرفت و به عنوان جایگزین «همام سعید» رهبر فعلی فعالیت می کند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: پس از انتخاب «عبدالحمید ابراهیم الذنیبات» به عنوان مدیر این جمعیت، «عزام جمیل الهنیدی» به عنوان جانشین وی و همچنین «بادی محمد الرفایعه» به عنوان دبیر وی انتخاب شدند.

اخوان المسلمین همچنین از تلاش هایی که همام سعید رهبر پیشین و اعضای دفتر سابق این جمعیت مبذول داشته اند، تشکر و قدردانی کرد.

شایان ذکر است نیروهای امنیتی اردن پیش از این در روز ۱۳ آوریل گذشته مقر اصلی جمعیت اخوان را در أمان بستند و همچنین در روز ۱۴ آوریل نیز ۵ دفتر متعلق به اخوان المسلمین را در شمال، شرق و جنوب این کشور بسته بودند.

در همین راستا جمعیت اخوان المسلمین نیز این گونه اقدامات نیروهای امنیتی را محکوم کرد و آن را علیه تحرکات سیاسی و فعالیت های اسلامی همچون فعالیت اخوان المسلمین در عرصه منطقه ای و جهانی دانست.