ولید ابوالخیر برجسته ترین فعال حقوق بشری عربستان سعودی که در زندان های این کشور به سر می برد، در اعتراض به رفتار ناشایست مسئولان زندان دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، یکی از فعالان حقوقی در کشور عربستان سعودی که پیش از این توسط نیروهای امنیتی آل سعود بازداشت شده بود، در اعتراض به رفتار بد مسئولان زندانی که در آن به سر می برد، اعتصاب غذا کرد.

بر اساس این گزارش «ولید ابوالخیر» برجسته ترین فعال حقوق بشری در عربستان سعودی اعلام کرد که در اعتراض به رفتار ناشایست مسئولان زندان «ذهبان» واقع در جده در غرب کشور، اعتصاب غذای خود را آغاز می کند.

این در حالی است که طبق اطلاعات کسب شده ابوالخیر از هفتم ماه جاری در اعتراض به رفتار مسئولان زندان اعتصاب غذای خود را شروع کرده بود؛ پیش از این مسئولان زندان وی را از معاینات پزشکی، دریافت غذاهای مناسب، انجام ملاقات، خواندن کتاب و همچنین مطالعه روزنامه منع کرده بودند و ابوالخیر نیز خواستار پایان این محدودیت ها شده بود.

شایان ذکر است ابوالخیر پیش از این در سال ۲۰۱۴ به ۱۵ سال زندان محکوم شده بود و علت این حکم نیز عدم اطاعت از پادشاه عربستان عنوان شده بود.

ابوالخیر همچنین از «رائف بدوی» نویسنده سعودی که به زندان و ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شده بود، دفاع کرده بود؛ رائف بدوی موسس سازمان دیده بان حقوق بشر در عربستان است.