یکی از مراجع تقلید خواستار توجه به احکام فقهی امام خمینی(ره) در حوزه‌های علمیه شد و گفت: نوآوری‌های فقهی امام راحل بسیار قابل تامل بوده است.

به گزارش پرس شیعه، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی امروز در یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه و علمای بلاد که در پژوهشکده علامه طباطبایی قم برگزار شد، مسلمانان را بنیانگذار علوم دنیا دانست و اظهار داشت: زبان اصلی علوم، زبان قرآن بوده و علم هیأت یکی از علوم مهمی است که توسط مسلمانان بنیانگذاری شد.

وی اضافه کرد: غربی‌ها از همان ابتدا در برابر اسلام و عظمت قرآن اقرار به تسلیم نکرده و به مقابله با مسلمانان پرداختند بنابراین دشمن اصلی ما غرب است.

این مرجع تقلید به حاشیه راندن اسلام و تخریب علمای دین را دو هدف مهم دشمنان در مواجهه با مسلمانان ذکر کرد و افزود: زمانی که در اروپا یک مرکز علمی وجود نداشت، افرادی در اسلام فعالیت می‌کردند که توانستند تمام قدرت‌ها را زیر نظر خود گرفته و اندیشمندان بزرگی را در ایران و بغداد تربیت کردند.

آیت‌الله نوری همدانی تاکید کرد: دشمنان تلاش می‌کنند علمایی که حرکت‌های بزرگ سیاسی و فرهنگی را رهبری می‌کنند را به حاشیه برانند.

وی بر لزوم توجه به نوآوری‌های فقهی امام خمینی(ره) در حوزه‌های علمیه تاکید کرد و افزود: نوآوری‌های فقهی امام راحل بسیار قابل تامل است و ایشان اسلام ناب محمدی را به عرصه زندگی آوردند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم، اسلام، ولایت فقیه و مردم را سه رکن اساسی انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد که همه باید در نگهداری و حفاظت از این سه رکن تلاش کنند.

وی اضافه کرد: مردم ایران در مقاطع مختلف فداکاری کرده‌اند و مسئولان هم باید در محور ولایت فقیه به مردم خدمت کنند.