تجمع علمای مسلمان لبنان نسبت به ادامه دخالت ترکیه در امور داخلی سوریه هشدار داده و خواستار مجازات این کشور از سوی جامعه جهانی شد.

به گزارش پرس شیعه؛ تجمع علمای مسلمان لبنان با صدور پیامی انفجار تروریستی در منطقه حضرت زینب(س) سوریه را به شدت محکوم کرد و افزود: گروه های تکفیری به شدت تلاش می کنند با جنایت های تروریستی، فضای معنوی موجود در جوامع اسلامی به دلیل مناسبت های دینی را تحت تاثیر قرار دهند و انفجار تروریستی در منطقه حضرت زینب(س) نیز بیش از آنکه با هدف دستیابی به اهداف میدانی رخ داده باشد به فکر از بین بردن فضای معنوی ماه مبارک رمضان بود.

این تجمع افزود: این جنایت زمانی رخ داد که گروه های تکفیری متحمل شکست های سنگینی شده و خود را در معرض نابودی می بینند و با این جنایت ها درصدد اثبات وجود خود هستند.

علمای شیعه و سنی لبنان از نشست مشترک وزیران دفاع ایران، روسیه و سوریه در تهران استقبال کرده و اظهار داشتند: از تصمیم های گرفته شده برای آزادی سوریه از تروریسم و نابودی گروه های تروریستی استقبال می کنیم و به ترکیه به دلیل حمایت از این گروه ها هشدار می دهیم. از جامعه جهانی می خواهیم در صورت ادامه دخالت ترکیه در امور داخلی سوریه که مغایر خواست و اراده ملت سوریه است، مجازاتی برای این کشور اتخاذ کند.

آنان همچنین با ابراز خرسندی از پیشرفت نیروهای امنیتی و مردمی عراق در فلوجه، حمایت از شهروندان بی گناه و جلوگیری از گسترش فتنه مذهبی در این کشور را خواستار شدند.

در بخش پایانی این پیام، فشار مستمر علیه حزب الله و تحریم مالی این حزب محکوم شده و آمده است: دولت لبنان باید از تأثیر این تحریم بر سازمان های آموزشی، پزشکی و اجتماعی جلوگیری کرده و اجازه ندهد که مردم بیش از این با فشار اقتصادی مواجه شوند.