امام جمعه منطقه دراز بحرین تأکید کرد که معترضان جزئی از ملت بحرین هستند و دولت حق نادیده گرفتن آنان را ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ محمد صنقور امام جمعه منطقه دراز بحرین، در جمع نمازگزاران مسجد امام صادق (ع) این شهر با اشاره به درخواست انقلابیان برای اجرای توصیه های کمیته موسوم به بسیونی گفت: این درخواست به معنای پایان یافتن بحران در بحرین پس از اجرای این توصیه ها نیست و نمی تواند بخش مهمی از خواسته های مردم را محقق سازد، اما می تواند اندکی از بحران کاسته و اشتباهات دولت را تصحیح کند.

وی افزود: ۵ سال از توصیه هایی کمیته ای که از سوی آل خلیفه برای سرپوش گذاشتن بر جنایت های آل خلیفه و اقناع جهانیان تشکیل شده بود، می گذرد و دولت هیچ اقدامی در راستای اجرای این توصیه ها انجام نداده است. این در حالی است که مشکل ما با جامعه جهانی نیست تا کسی بخواهد آنان را قانع کند.

این روحانی بحرینی اجرای توصیه های بسیونی را نشان دهنده جدیت نظام برای خروج از بحران توصیف کرد و اظهار داشت: بحرین پس از این سالها دیگر ظرفیت نزاع و درگیری بیشتر را ندارد و برای پایان بحران و کاهش از تنش موجود باید به مسائل بر اساس واقعیت نگریست.

امام جمعه منطقه دراز، گزینه امنیتی را برای حل بحران سیاسی، حقوقی و اجتماعی ناکارآمد خواند و تصریح کرد: دولت باید بداند که معترضان، فرزندان این کشور هستند و هیچ کس حق نادیده گرفتن آنان را ندارد. بنابراین برای حل بحران باید به همه شهروندان به یک چشم نگریست و آنان را در اداره دولت شریک دانست.

گفتنی است آل خلیفه برای فریب جهانیان و ناحق نشان دادن اعتراضات مردمی اقدام به تشکیل کمیته حقیقت یاب موسوم به بسیونی کرد، اما نتایج گزارش این کمیته کاملا برخلاف انتظار نظام بود و طی آن بر برخی جنایت های نیروهای بحرینی و سعودی علیه ملت بحرین تأکید شده است.