معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی اعلام کرد که اقدام سازمان ملل در خارج کردن نام عربستان از لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان، لکه ننگی بر پیشانی این سازمان است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المنار، شیخ «نبیل قاووق» معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی اعلام کرد که خطر تکفیری ها در لبنان به لطف تلاش های ارتش و مقاومت کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش شیخ نبیل قاووق در سخنانی در همین راستا اظهار داشت: هر چند خطر تکفیری ها به لطف تلاش های ارتش و مقاومت کاهش یافته است اما این خطر به پایان نرسیده و همچنان باقی است.

وی در ادامه سخنان خود در همین زمینه تصریح کرد: عناصر تکفیری جبهه النصره و داعش همچنان بخش هایی از اراضی لبنان از جمله دامنه های عرسال و رأس بعلبک را در اشغال خود دارند و این اراضی، مرکزی برای انجام جنایت و اقدامات تروریستی به شمار می روند. زیرا آنها علاوه بر نقض حاکمیت ملی، امنیت و ثبات لبنانی ها را هم تهدید می کنند.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله در رابطه با تجاوز عربستان به یمن نیز گفت: کشتار مردم یمن در ماه رمضان متوقف نشده و پایان نیافته است.

وی در ادامه در رابطه با اقدام دبیر کل سازمان ملل در خارج کردن نام عربستان از لیست ناقضان حقوق کودکان نیز بیان داشت: این اقدام سازمان ملل لکه ننگی برای آنها و همچنین یک رسوایی برای سیاست های سعودی ها است.

نبیل قاووق در همین رابطه افزود: سیاست عربستان علیه سازمان ملل و تهدید این سازمان به اعمال فشارهای مالی باعث شد که سازمان ملل از تصمیم خود منصرف شود و این اجازه را به عربستان بدهد که تصمیم های کشورها و پایتخت های بزرگ را بخرد اما سعودی ها به هیچ وجه نمی توانند مقاومت و لبنان را تسلیم کنند.

شایان ذکر است در هفته ی گذشته سازمان ملل نام عربستان را به دلیل کشتار صدها کودک یمنی در لیست سیاه خود قرار داد اما پس از چند روز و با فشارها و تهدیدهای سعودی ها نام این کشور را از این لیست خارج کرد.