محاصره شهر الزبدانی در حومه دمشق توسط نیروهای مقاومت، هلاکت ۷ تروریست به همراه سرکرده آنها در حومه حلب و زخمی شدن ۲ شهروند سوری در حومه قنیطره از جمله اخبار امنیتی سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز رصد مقاومت اسلامى نُجَباء، شهر «الزبدانى» واقع در شمال غرب دمشق به محاصره رزمندگان مقاومت درآمد.

بر اساس این گزارش مرکز رصد نجباء در همین خصوص اعلام کرد که رزمندگان مقاومت اسلامی موفق شدند شهر الزبدانی که در شمال غرب دمشق پایتخت سوریه واقع شده را به محاصره خود درآورند.

در همین راستا همچنین نیروهای ارتش سوریه با عناصر مسلح عضو گروه نورالدین الزنکی در حومه الملاح واقع در اطراف شهر حلب به شدت درگیر شدند که در پی آن یکی از سرکردگان این گروه مسلح به نام احمد ناصیف به همراه ۷ تَن دیگر کشته شدند.

ارتش سوریه یک مرکز متعلق به تروریست های داعش را در محله الرشدیه و همچنین اطراف کوه الثرده در حومه دیرالزور هدف قرار داد و آن را منهدم کرد.

یکی از سرکردگان گروه تروریستی جبهه النصره موسوم به «احمد اخلاق» در پی انفجار بمب کارگذاشته شده در حومه منطقه کحیل در شرق درعا زخمی شد.

گروه موسوم به ارتش آزاد بر شماری از مناطق مسکونی در حومه منطقه عین ذکر در غرب درعا مسلط شدند و کنترل آن را در اختیار گرفتند.

گروه تکفیری جبهه النصره مواضع متعلق به گروه تروریستی یرموک را در حومه غربی درعا هدف حملات خمپاره ای قرار دادند.

از سوی دیگر ۲ شهروند سوری بر اثر حملات خمپاره ای گروه های مسلح به مناطق مسکونی در روستای حضر و شهر البعث واقع در حومه القنیطره زخمی شدند.