اکران مستند معلم برای ایرانیان مقیم شهر میلان ایتالیا و اکران فیلم داستانی هنگامه برای اهالی لارستان استان فارس از عناوین خبرهای جشنواره مردمی فیلم عمار است.

به گزارش پرس شیعه؛ به همت انجمن فرهنگی قرآنی ام ابیها (س)، ایرانیان مقیم شهر میلان ایتالیا، با تماشای مستند «معلم» به استقبال افطار چهارمین روز ماه مبارک رمضان رفتند.

«معلم»، عنوان مستندی از محسن اردستانی رستمی است که به معرفی تیپ فاطمیون در سوریه می پردازد، تیپی که رزمندگانش را شیعیان افغانستانی تشکیل می‌دهند که به عنوان مدافعان حرم، با تکفیری‌های داعشی می جنگند.

پیش از این نیز انجمن فرهنگی ام ابیها(آکوا)، دیگر فیلمهای جشنواره مردمی عمار همانند «عروس وامنان» به کارگردانی فطمه مرزبان را برای ایرانیان مقیم این شهر به نمایش گذاشته بود.

همچنین این انجمن فرهنگی، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، مسابقه بزرگ عکس و فیلم با موضوع زندگی اسلامی در ایتالیا از نگاه دوربین برگزار می کند.

جوایز این مسابقه، دو بلیط رفت و برگشت به ایران برای نفرات اول و بن خرید برای نفرات دوم و سوم است و زمان آن، عید فطر اعلام شده است.

بلیط ۵۰ هزار تومانی «هنگامه» برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی

اهالی لارستان استان فارس هم همراه با نقاط مختلف کشور و در کنار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی این شهر، در سه نوبت به تماشای فیلم داستانی «هنگامه» نشستند.

زهرا خدایار، مسؤول اکران فیلم در این باره گفت: بعد از اطلاع از اکران «هنگامه» به عنوان اولین فیلم داستانی درباره مدافعان حرم، ترغیب شدیم که نسبت به اکران آن در دانشگاه اقدام کنیم.

وی ادامه داد: با هماهنگی های لازم، فیلم هنگامه در سه اکران مجزا برای مخاطبان دانشجو و عموم علاقمندان به نمایش درآمد که در مجموع از محل بلیت‌فروشی آن که با قیمت دو هزار تومان بود، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان جمع‌آوری شد.

این فعال فرهنگی اظهار داشت: برخی هم به نیت از حمایت از فیلم و تولید چنین مبلغ بیشتری دادند که در مجموع ۶۷ هزارتومان هم به این صورت حاصل شد که ۵۰ هزارتومان این مبلغ توسط یک نفر پرداخت شد.

وی در خصوص واکنش مخاطبان نسبت به فیلم بیان کرد: خیلی‌ها در حین تماشای فیلم، تحت تاثیر قرار گرفته و گریه کرده بودند اما می‌گفتند چقدر زود تمام شد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: حتی خود ما وقتی فیلم را برای اکران درخواست دادیم فکر می کردیم می توانیم جواب شبهات رایج درباره چرایی حضور مدافعان ایرانی در سوریه را در این فیلم پیدا کنیم ولی این اتفاق چندان محقق نشد اما با وجود این، همین که کاری در زمینه مدافعان حرم، آن هم برای اولین بار ساخته شده است، جای قدردانی و تشکر دارد.