سقوط یک بالگرد متعلق به ائتلاف سعودی، شهادت یک نفر درپی انفجار بمب خوشه ای برجامانده از حملات متجاوزان در استان صعده و هلاکت یک نظامی سعودی از مهمترین تحولات یمن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، یک بالگرد ائتلاف متجاوز به یمن که رژیم سعودی سرکردگی آن را برعهده دارد در سواحل بخش «البریقه» شهر عدن واقع در جنوب یمن سقوط کرد.

شاهدان عینی از سقوط بالگرد مذکور به سمت دریا در این منطقه خبر دادند. ائتلاف تحت سرکردگی عربستان پیش از این به سقوط یک بالگرد متعلق به امارات و کشته شدن سرنشینان آن در جنوب یمن اذعان کرده بود.

در همین حال شبکه المیادین از کشته شدن یک نظامی سعودی در درگیری ها با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در منطقه «الخوبه» در جیزان سعودی خبر داد.

از سوی دیگر در پی انفجار یکی بمب خوشه ای برجامانده از حملات متجاوزان در بخش «کتاف» استان صعده واقع در شمال یمن یک نفر شهید و یک کودک زخمی شد. روز شنبه نیز انفجار یک بمب خوشه ای در استان تعز به شهادت یک یمنی و زخمی شدن ۵ نفر دیگر از جمله چند زن و کودک منجر گردید.

در همین حال متجاوزان سعودی با سلاح های متوسط منطقه الشبکه در بخش الوازعیه استان تعز را مورد هدف قرار دادند. مزدوران سعودی همچنین «جبل التهانی» و «محطه یعیس» در منطقه «مریس» استان الضالع را بمباران کردند.

از سوی دیگر در حمله نیروهای یمنی به محل تجمع مزدوران در منطقه الحریقیه در جنوب ذباب شماری از مزدوران کشته و زخمی شدند.