پلیس بنگلادش طی یک عملیات دست کم ۱۱۹ شبه نظامی افراطی را دستگیر کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رویترز، یک افسر پلیس بنگلادش روز دوشنبه اعلام کرد که در پی موجی از حملات مرگبار علیه اعضای گروههای اقلیت و فعالان لیبرال،‌ نیروهای پلیس بنگلادش در یک عملیات دست کم ۱۱۹ شبه نظامی را دستگیر کردند.

گفتنی است که از آغاز فعالیت شعبات اجرائیات قانون در روز جمعه برای متوقف نمودن قتل عامهای برنامه ریزی شده در این کشور مسلمان، بیش از هشت هزار فرد مظنون دستگیر شده اند.

فرمانده پلیس ملی بنگلادش می گوید که این هشت هزار مظنون به حمل سلاح گرم، مواد مخدر و سایر جرایم متهم شده اند. با این حال، حزب مخالف دولت بنگلادش می گوید که این دستگیریهای گسترده با هدف سرکوب مخالفان سیاسی صورت می گیرد.

شایان ذکر است که از اوایل سال میلادی گذشته، شبه نظامیان بیش از سی نفر را در بنگلادش کشته اند که شخصیتهای علمی لیبرال، طرفداران حقوق همجنسگرایان، کارکنان کمکهای خارجی، ملحدان، وبلاگ نویسان، اعضای برخی از فرقه های اسلامی و سایر گروههای مذهبی از جمله این قربانیان بودند.

بنا بر گزارش یک مرکز دیده بانی مستقر در آمریکا، داعش مسئولیت ۲۱ مورد از این حملات و القاعده مسئولیت باقی حملات را برعهده گرفته است.

اما دولت بنگلادش حضور اعضای این دو سازمان تروریستی را در بنگلادش رد می کند و پلیس این کشور نیز می گوید که شبه نظامیان داخلی و عضو «جماعه المجاهدین» و یا «گروه انصارالله بنگلا» عامل این حملات هستند.

«شاهیدور رحمان» معاونت بازرسی کل پلیس بنگلادش گفت که تعداد زیادی از ۱۱۹ شبه نظامی دستگیر شده از اعضای «جماعه المجاهدین» هستند.