سنندج – امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اقتدار کشورمان، افزود: این اقتدار کشور در سایه توانمندی های دفاعی به دست آمده است.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران به اقتدار و توان بسیار خوبی دست پیدا کرده و امیدواریم که این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در حوزه صنایع دفاعی، افزود: بخش زیادی از اقتدار و توان فعلی کشور به سبب رشد و پیشرفت در حوزه صنایع دفاعی به دست آمده است.

امام جمعه موقت سنندج به امنیت و آرامش کشورمان اشاره کرد و افزود: در شرایطی که در کشورهای مختلف منطقه امنیت و آرامش وجود ندارد ولی خوشبختانه امروز کشورمان نمونه ای از وجود امنیت و آرامش است.

وی افزود: وحدت و همدلی یکی از لازمه های اصلی در کشور است و به همین دلیل انتظار می‌رود که در راستای حفظ این امنیت و آرامش بخش نیز مورد توجه جدی همه اقشار جامعه قرار گیرد.

ماموستا رستمی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و گفت: جلوگیری از رشد آسیب های اجتماعی یکی از نیازهای اصلی و ضروری در جامعه است.

وی ضمن اشاره به لزوم توجه به آموزه های دینی در راستای رفع معضلات آسیب های اجتماعی، بیان کرد: آموزه‌های دینی و قرآنی بهترین راهکار برای حل مشکلات جامعه است و باید این امر الهی ترویج یابد و مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: اگر آموزه های دینی در جامعه مورد توجه قرار گیرد نه تنها آسیب های اجتماعی، بلکه بسیاری از مشکلات دیگر نیز رفع می شوند.