یاسوج- امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: نظام جمهوری اسلامی دستاوردهای ارزشمندی داشته است و این دستاوردهای باید تا دهه فجر برای مردم بیشتر تبیین شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت السلام حکمتی نیک در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر یاسوج افزود: دشمنان همواره بر علیه کشور نقشه ها کشده اند اما هیچگاه نتوانستند بر اراده و اعتقاد مردم پیروز شوند.

وی با یان اینکه دشمن در جنگ تحمیلی و با اعمال تحریمها بر مردم فشار اقتصادی وارد کرد، گفت: دشمنیهای استکبار با انقلاب و نظام همچنان ادامه دارد اما مردم همواره با درایت از این موانع گذشته اند.

حکمتی نیک در بخش دیگری از خطبه ها با بیان اینکه روز شنبه ولادت حضرت زینب (س) است، اظهار داشت: حضرت زینب (س) شخصیتی بزرگی هستند که در تبیین اهداف قیام کربلا نقش اساسی داشتند.

وی افزود: کربلا دو رکن اساسی داشت یکی خون و دیگری پیام بود، که امروزه در سراسر جهان با تاثی از این دو رکن و با نقش حضرت زینب تبیین شده است.

حکمتی نیک همچنین در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به تظاهرات مردم فرانسه گفت: روزهای یک شنبه مردم فرانسه به نظام سرمایه داری اعتراض کردند که در این اعتراض پنج هزار و ۶۰۰ نفر زندانی و ۱۰ نفر نیز کشته شدند که سران فرانسه برای سرکوب بیشتر، قانون خود را تغییر داده اند اما رسانه های بین الملل و سازمان های جهانی در این خصوص سکوت کرده اند.

امام جمعه موقت شهر یاسوج در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: این اتفاق بسیار تلخ بود و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی باید این افراد را شناسایی کرده و احکام مقرر را اجرایی کنند.