نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به حادثه ناگوار تیراندازی در کلوپی شبانه در شهر اورلاندو آمریکا خواستار نابودی گروه تروریستی- تکفیری داعش شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سی اِن اِن، «برنی سندرز» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نشستی مطبوعاتی در منزل خود در شهر برلینگتون ایالت ورمونت خطاب به حامیان خود حادثه تیراندازی در کلوپی شبانه در ایالت فلوریدا را «یک قتل عام دهشتناک و غیرقابل تصور» خواند. وی در واکنش به وقوع ناگوارترین حادثه تیراندازی در تاریخ آمریکا خواستار نابودی گروه تروریستی- تکفیری داعش شد.

سناتور دموکرات ایالت ورمونت همچنین در گفتگو با شبکه خبری اِن بی سی، پیش از اشاره به حمایت پیشین خود از ممنوعیت فروش سلاح گرم خودکار در آمریکا اظهار داشت: «برای تمام مجروحان این حادثه آرزوی بهبودی و سلامتی می کنم».

برنی سندرز در ادامه افزود: «بیست و پنج سال پیش، من معتقد بودم که سلاحهای خودکاری که برای کشتن مردم طراحی شده اند، نبایستی در داخل آمریکا به فروش برسند. حال بایستی تمام تلاش خود را بکار گیریم تا این سلاحها را از دسترس جنایتکاران و یا افراد مبتلا به بیماری روانی دورنگه داریم. از اینرو، این مبارزه ادامه دارد».

گفتنی است در حادثه تیراندازی که بامداد روز یکشنبه دوازدهم ژوئن در یک کلوپ شبانه در شهر اورلاندو ایالت فلوریدا اتفاق افتاد، ۵۰ نفر از جمله «عمر متین» عامل تیراندازی کشته و ۵۳ نفر مجروح شدند. فرمانده پلیس اورلاندو اعلام کرد که این حادثه در رده «تروریسم داخلی» طبقه بندی می شود. مهاجم دارای گرایش به داعش بوده و داعش نیز مسئولیت این اقدام تروریستی را بر عهده گرفته است.