مشاور عالی دانشگاه ادیان بر لزوم توجه به افزایش مطالعات بیشتر در خصوص چیستی مشکل اصلی خانواده امروز در جهان، بین اسلام و مسیحیت تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین مسجد جامعی امروز در نشست مشترک اعضای هیئت علمی دانشگاه ادیان و رئیس شورای پاپی خانواده واتیکان گفت: در واتیکان شخصیتی چون وینچزوپالیا که شرایط جهانی را درک کند کمتر کسی وجود دارد، زیرا ایشان یک جامعه شناس بسیار قوی است.

وی افزود: تجربه ای در زمینه اخلاق جنسی در کنفرانس قاهره با واتیکان داشتیم که در سال ۱۹۹۵ برگزار شد؛ ولی شرایط امروز بسیار متفاوت شده؛ یعنی امروزه هم امکان همکاری و هم مشکلات زیادی نیز در این بین وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: مساله خانواده امروزه به یک مساله جهانی مبدل شده و مرتبط با تحولاتی است که در ده سال اخیر روی داده؛ البته در هر بخشی از جهان به دلایل خاص خود مسایلی رخ داده است و واقعا خطر بسیار بزرگی است.

مشاورعالی دانشگاه ادیان بیان کرد: نکته دوم این است که پاپ روی مساله خانواده حساسیت بسیاری دارد؛ در ابتدا باید به شناخت مساله و مشکل پرداخت و آن را حل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مسجد جامعی اظهارکرد: پیشنهاد این است که بیشتر به دنبال شناخت مساله باشیم و باید همکاری واقعی و نه تشریفاتی در خصوص شناخت مساله اصلی خانواده بین دانشگاه ادیان و واتیکان انجام شود.

وی افزود: باید مساله خانواده در واتیکان در قلمروی آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا و اروپا مشخص شود؛ یعنی باید مشکل خانواده در این زمینه مطرح و به آن پاسخ داده شود؛ در این زمینه اطلاعات بسیاری وجود دارد که این اطلاعات به بهبود این روابط کمک می کند.

حجت الاسلام والمسلمین جامعی خاطرنشان کرد: باور بر این است که موقعیت خانواده هیچگاه به سی سال پیش بر نمی گردد، ولی باید مشکلات را کمتر کرد، ولی در ابتدا باید این مشکل شناسایی شود.