کمیساریای عالی سازمان ملل در بحرین گفت: نظام بحرین باید بداند که سرکوب مردم باعث نمی شود دست از خواسته ها و شکایات خود بردارند.

به گزارش پرس شیعه؛ زید بن رعد الحسین کمیساریای عالی سازمان ملل در سخنرانی خود در افتتاحیه نشست ۳۲ شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از مسئولان بحرین خواست هرچه زودتر مدافعان حقوق بشر و زندانیان آزادی بیان را آزاد کنند.

وی افزود: ملت بحرین از محدودیت های شدید در زمینه آزادی بیان رنج می برند و این محدودیت ها با التزامات بین المللی بحرین در زمینه حقوق بشر منافات دارد و در این خصوص می توان به ممنوعیت تجمع ها در منامه از سال ۲۰۱۳ تا کنون اشاره کرد.

کمیساریای عالی سازمان ملل در بخش دیگر از سخنان خود به سلب تابعیت شهروندان و سرکوب آزادی ها در بحرین اشاره کرد و گفت: رژیم آل خلیفه تا کنون شناسنامه ۲۵۰ شهروند بحرینی را به اتهام موهوم خیانت، باطل کرده است.

وی ادامه داد: ده ها نفر نیز به اتهام برگزاری و مشارکت در تظاهرات مسالمت آمیز به زندان محکوم شده اند که در میان آنها کودکان و نوجوانان نیز دیده می شوند، اما نظام بحرین باید بداند که سرکوب مردم باعث نمی شود دست از خواسته ها و شکایات خود بردارند، بلکه باعث افزایش مطالبات می شود.