وزیر خارجه فرانسه در جریان دیدار با همتای اردنی خود در امان در خصوص بحران سوریه و مسأله فلسطین اظهار نظر کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در جریان دیدار با «ایمن الصفدی» همتای اردنی خود در امان در خصوص تحولات سوریه و فلسطین اظهار نظر کرد.

وی افزود: شروط روند صلح در سوریه دربرگیرنده یک روند انتخاباتی شفاف است. اگر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در این انتخابات نامزد شود یک نامزد انتخاباتی خواهد بود. این مردم سوریه هستند که باید آینده خود را تعیین کنند اما این مسأله تنها در چارچوب یک روند صلح و روند انتخاباتی بر اساس اصلاح قانون اساسی کنونی کشور صورت می گیرد.

وی در ادامه افزود: جنگ علیه داعش در سوریه هنوز به پایان نرسیده و اولویت کشور من از بین بردن این تشکیلات است. آنهایی که فکر می کنند داعش از بین رفته است اشتباه می کنند. ما شاهد جنگ داخلی در سوریه نیز هستیم.

لودریان تاکید کرد: تلاش برای تحقق ثبات پایدار در خاورمیانه نیازمند مبارزه با تروریسم در منطقه است. ما همچنان به دستیابی به یک راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه در چارچوب قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت پایبند هستیم.

وی در خصوص طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» درباره فلسطین گفت: این طرح در حال حاضر مطرح نیست و تاکنون به صورت عملی نمود پیدا نکرده است و ما برای تحقق راهکار تشکیل دو کشور به مرکزیت قدس تلاش می کنیم.