در پی ادامه اعتصاب در فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون کار، برج ایفل نیز به‌روی بازدیدکنندگان بسته شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که اعتصاب‌ها و اعتراضات عمومی در فرانسه در مخالفت با اصلاح قانون کار همچنان ادامه دارد، وب‌سایت برج ایفل اعلام کرد: برج ایفل امروز سه‌شنبه به‌خاطر اعتصاب ملی بسته شده است.

شرکت “اس‌ای‌تی‌ای” پیمانکار اصلی برج ایفل نیز اعلام کرد: تعدادی از کارکنان اعلام کرده‌اند که به اعتصاب سراسری خواهند پیوست. به‌دلیل آنکه کارکنان کافی برای باز کردن برج ایفل به‌روی بازدیدکنندگان وجود ندارد، این برج فعلاً بسته خواهد بود.

برج ایفل یکی از جاذبه‌های توریستی مهم و محبوب جهان به شمار می‌رود و سال گذشته حدود ۷ میلیون نفر از آن بازدید کرده‌اند که ۸۰ درصد آنها توریست‌های خارجی بوده‌اند.

هر روز حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر از این برج دیدن می‌کنند. این اعتصاب فشارها بر دولت سوسیالیست فرانسه را به‌شدت افزایش داده است، دولت پاریس طی ماه‌های اخیر با اعتراضات و اعتصاب‌های سراسری نسبت به اصلاح قانون کار روبه‌رو شده است.

این اعتصاب‌ها سیستم حمل و نقل عمومی، پروازها و پالایشگاه‌ها را به‌شدت مختل کرده است.

نرخ بیکاری بین جوانان فرانسوی به بیش از ۲۵ درصد رسیده است و این مسئله به یکی از بزرگترین چالش‌های فرانسوا اولاند رئیس جمهور سوسیالیست این کشور تبدیل شده است.

دولت فرانسه اعلام کرده است که با اجرای این اصلاحات قصد دارد بازار کار را انعطاف‌پذیرتر کند ولی کارگران نگران از دست رفتن مزایای اجتماعی و شغلی هستند.