رئیس نهاد ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه به تهدید ترامپ علیه این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، «فخرالدین آلتون» رئیس نهاد ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه امروز دوشنبه در واکنش به تهدید ترامپ علیه این کشور در پیامی توئیتری خود اعلام کرد: دولت ما نه دشمن کُردها، بلکه حامی آن‌ ها است.

رئیس نهاد ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه در ادامه نوشت: ترکیه هیچ مشکلی با کردها ندارد.

«فخرالدین آلتون» با تاکید بر ادامه روند مبارزه با آنچه وی از آن ها به عنوان گروه های تروریستی نام بُرد، گفت: مسئله اصلی امنیت ملی ترکیه است. پایه اصلی مبارزه با تروریسم را هم این مسئله تعیین می‌کند.

این در حالیست که شب گذشته رئیس جمهوری آمریکا به مقامات آنکارا هشدار داد «که چنانچه جرأت کرده و به متحدان کُرد واشنگتن در سوریه حمله کنند؛ از فشار اقتصادی ویرانگری که آمریکا بر ترکیه اعمال خواهد کرد، در امان نخواهند ماند».

ترامپ در یک پیام توئیتری با ترغیب مقامات آنکارا به ایجاد یک منطقه حائل ۲۰ مایلی، نوشت: اگر ترکیه به کردها حمله کند، ما به لحاظ اقتصادی نابودشان می کنیم!

در همین رابطه «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه ساعاتی پیش با انتشار پیامی در توئیتر به تهدید رئیس جمهوری آمریکا واکنش نشان داد.

کالین در این پیام که در توئیتر منتشر شده ضمن خواستار شدن احترام آمریکا به روابط استراتژیک خود با ترکیه می نویسد: آقای دونالد ترامپ این یک اشتباه کشنده است که کردهای سوری را با حزب کارگران کردستان (پ ک ک) که در لیست گروه های تروریستی آمریکا قرار دارد و همچنین شاخه های آن در سوریه یعنی PYD/YPG یکی بدانیم.