مشاور امور خارجه پاکستان طی تماس تلفنی از وزاری خارجه ترکیه و استرالیا خواست تا پاکستان را برای عضویت در گروه تامین کنندگان هسته ای حمایت کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «روزنامه پاکستان»، پس از سفر «نارندرا مودی» نخست وزیر هند به آمریکا و مورد حمایت قرار گرفتن درخواست وی برای عضویت در گروه تامین کنندگان هسته ای از سوی «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور، پاکستان رقیب دیرینه هند نیز در تکاپوی عضویت در این گروه برآمده است.

در این راستا «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجی پاکستان به دستور «نواز شریف» نخست وزیر این کشور طی تماس تلفنی با وزاری خارجه کشورهای استرالیا و ترکیه از این دو کشور خواست تا از عضویت پاکستان در گروه تامین کنندگان هسته ای حمایت کنند.

سرتاج عزیز پیش از این نیز در گفتگو با رسانه ها اعلام کرده بود که عضویت هند به تنهایی در ان اس جی سبب برهم خوردن توازن آسیای غربی خواهد شد و اسلام آباد هرگز اجازه چنین کاری را نخواهد داد.

لازم به ذکر است که تامین کنندگان هسته ای گروهی است مشتمل بر ۴۸ کشور که در راستای عدم گسترش تسلیحات هسته ای در سراسر جهان فعالیت می کند.

همچنین گفتنی است که دو کشور هند و پاکستان درحالی برای عضویت در ان اس جی تلاش می کنند که هیچکدام از آنها پیمان «ان پی تی» پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای را امضا نکرده اند.