طی درگیری دوباره نیروهای امنیتی افغانستان و پاکستان در مرز «تورخم» یک نظامی افغانستانی جان باخت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «طلوع»، نیروهای امنیتی افغانستان و پاکستان بار دیگر در مرز «تورخم» با هم درگیر شدند و طی این درگیری یک نظامی افغانستان نیز کشته شد.

این درگیریها شب یکشنبه در حالی آغاز شد که نیروهای مرزبانی پاکستان قصد داشت در مرز مشترک خود با افغانستان تاسیسات امنیتی ایجاد کند که با واکنش نیروهای امنیتی افغانستان روبرو شد و بین دو طرف درگیری شدیدی بوجود آمد. در جریان این درگیری یک نظامی افغانستانی کشته و شش تن دیگر زخمی شدند. از پلیس مرزبانی پاکستان نیز شش تن کشته و یازده تن دیگر زخمی شده‌ اند.

«خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان پس از جان باختن «علی جواد چنگیزی» یکی از افسران پلیس مرزبانی پاکستان خطاب به افغانستان اعلام کرده است ما انتقام خون وی را خواهیم گرفت.

از سویی دیگر «عمر زاخیلوال» سفیر افغانستان در اسلام آباد که این روزها به افغانستان آمده است در تماس تلفنی با «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجه خواستار پایان یافتن درگیری ها در مرز تورخم شده است و اعلام کرده است تنش های بوجود آمده باید از طریق مذاکرات دیپلماتیک حل و فصل شوند.

زاخیلوال در ادامه افزوده است: دیدارهای رسمی برای بحث در مورد درگیریهای بوجود آمده در مرز تورخم امروز بین مقامات دو کشور انجام خواهد شد.