وزیر خارجه آمریکا به روسیه هشدار داد که صبر و طاقت واشنگتن در قبال منازعه سوریه و مساله آینده بشار اسد رئیس جمهور این کشور، در حال تمام شدن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به نروژ در سخنانی تاکید کرد: روسیه باید درک کند که صبر و تحمل ما بی نهایت نیست. در واقع صبر و طاقت ما در قبال اینکه بشار اسد باید پاسخگو باشد، بسیار محدود است.

وی پس از دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: ما همچنین برای پاسخگو کردن نیروهای مخالف دولت سوریه نیز که در ادامه خشونت ها در این کشور نقش دارند، آماده هستیم.

مذاکرات صلح با هدف پایان دادن به درگیری های ۵ سال اخیر در سوریه متوقف شده است و نیروهای دولتی سوریه عملیات خود علیه تروریست های داعش و سایر گروه های تروریستی را در اطراف حلب تشدید کرده اند.

کری گفت: این خیلی روشن است که توقف خصومت ها با خطر روبرو است و ادامه استقرار روند توقف خصومت ها در سوریه کاملا لازم و مهم است. ما این مساله را می دانیم و هیچ توهمی نداریم.

وزیر خارجه آمریکا افزود: این یک لحظه حساس است و ما خیلی خیلی سخت تلاش می کنیم تا ببینیم آیا طی یکی دو هفته آینده می توانیم به توافقی دست یابیم که ظرفیت لازم برای اجرای کامل آتش بس در سراسر سوریه و ارسال کمکهای انسان دوستانه را داشته باشد.