پاکسازی منطقه «زنکوره» در شمال الرمادی و آزادی سه روستا در جنوب شرقی فلوجه از تحولات مهم عراق است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه، «اسماعیل المحلاوی» فرمانده عملیات الانبار روز چهارشنبه از پاکسازی منطقه «زنکوره» و کشته شدن ۴۰ تروریست داعش در شمال الرمادی خبر داد.

المحلاوی اظهار داشت که نیروهای ارتش، پلیس و مبارزه با تروریسم به همراه مبارزان عشایر توانستند منطقه «زنکوره» در شمال الرمادی را که عناصر گروه تروریستی داعش به آن نفوذ کرده بودند پاکسازی نمایند.

وی همچنین تصریح کرد که در عملیات پاکسازی این منطقه ۴۰ تروریست داعش کشته شده و تلفات سنگینی به نیروها و تجهیزات این گروه تروریستی وارد گردید.

از سوی دیگر نیروهای عراقی روز چهارشنبه از آزادی سه روستای الطالعه، بستان التکریتی و ریکان در جنوب شرقی شهر فلوجه خبر دادند.

ستاد جنگ رسانه نیروهای عراقی اعلام کرد که فرماندهی تیپ پیاده هفدهم توانست روز چهارشنبه روستاهای الطالعه، بستان التکریتی و ریکان در جنوب شرقی فلوجه را آزاد کرده و پرچم عراق را بر بالای آنها نصب نماید. این ستاد همچنین از قطع تدارکات رسانی برای داعش بین منطقه الحلابسه و فلوجه توسط نیروهای عراقی خبر داد.

لازم به ذکر است که نیروهای ارتش، پلیس، حشدالشعبی و مبارزان عشایر عراق به نبرد خود برای آزادی شهر فلوجه که گروه تروریستی داعش بیش از ۲ سال است بر آن سیطره دارد، ادامه می دهند.