وزیر کشور پاکستان در دیدار با سفیر ایران در اسلام آباد در مورد افزایش همکاری های امنیتی و اوضاع منطقه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «داون نیوز»، «چودری نثار علی» وزیر کشور پاکستان در دیدار با «مهدی هنر دوست» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد بر گسترش همکاری همه جانبه بویژه همکاری های امنیتی تاکید کرد. در این دیدار اوضاع منطقه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

چودری نثار علی در این دیدار گفت: ایران و پاکستان روابط دیرینه ای با همدیگر دارند و هیچ قدرتی نمی تواند به روابط دوستانه دو کشور خللی وارد کند.

رسانه های پاکستان اعلام کرده اند که چودری نثار علی در این دیدار جواب نامه ای را که وزارت کشور پاکستان به ایران در رابطه با «کل بوشن یادیو» جاسوس هندی دستگیر شده در ایالت بلوچستان پاکستان داده بود، دریافت کرده است.

اسلام آباد مدعی شده بود این جاسوس هندی از طریق خاک ایران وارد پاکستان شده بود. سفیر کشورمان نیز در واکنش به اظهارات نادرست برخی رسانه های پاکستانی اعلام کرده بود بعضی عناصر در تلاش هستند به روابط دو کشور خدشه وارد کنند. جمهوری اسلامی ایران اجازه نمی دهد سرزمین کشورش بر علیه پاکستان مورد استفاده بیگانگان قرار گیرد.