ساری – فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به انهدام گروهک پژاک و هلاکت ۵ شرور، گفت: اعضای این باند توسط نیروهای سپاه شناسایی و به هلاکت رسیدند و مقادیری سلاح و مهمات از آنان کشف شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار حسین اشتری صبح پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی مازندران، بابیان اینکه هیچ کشوری در منطقه نظیر ایران اسلامی امنیت ندارد یادآور شد: امنیت موجود در کشور برگرفته از اعتقادات و ایمان مردم است و ریشه در دین دارد.

وی اظهار داشت: استقرار نظم و تأمین امنیت از کارکردهای مهم ناجا به شمار می‌رود و امنیت بالاترین موهبت و سرمایه کشور محسوب می‌شود.

فرمانده انتظامی کشور به حضور فعال نیروی انتظامی در مرزها، جاده‌ها و راه‌های کشور اشاره و اضافه کرد: به برکت تعامل و همدلی بین ناجا و بخش‌های مختلف، شاخص‌های امنیتی در کشور مطلوب و روبه رشد بوده است.

سردار اشتری، در بخشی از سخنانش به کشف سالانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن مواد مخدر در کشور و گرایش جوانان به مواد مخدر صنعتی اشاره کرد و آن را نگران‌کننده دانست و گفت: باید نظارت بیشتری برای مقابله با آن صورت گیرد.

وی بروز پدیده حاشیه‌نشینی را سبب مضاعف شدن برخی معضلات اجتماعی بیان کرد و گفت: برای مقابله با این آسیب اجتماعی باید تلاش و اهتمام جدی‌تری شود.

فرمانده ناجا، در بخشی از سخنانش به دیدار فرماندهان ناجا با مقام معظم رهبری اشاره و اضافه کرد: ناجا برای تحقق شعار سال جاری و اقدام و عمل نقش اساسی ایفا می‌کند وبرای تأمین امنیت سرمایه‌گذاری و تقویت تولید داخلی برخورد جدی‌تر با قاچاق کالا و ارز را در دستور قرار داده است.

سردار اشتری، بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت نیروی انتظامی برای مقابله و برخورد جدی‌تر با پدیده قاچاق کالا یادآور شد: این پدیده ضربه شومی به اقتصاد و تولید داخلی وارد کرده است.

فرمانده ناجا، به طلاق و دیگر آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: طلاق سبب بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه می‌شود و باید برای مقابله با این آسیب‌ها تلاش بیشتری کرد.

وی به اقدامات مؤثر برای کاهش و پاک‌سازی مناطق آلوده در مازندران اشاره کرد و یادآور شد: کاهش ۳۲ درصدی قتل، کاهش ۶۰ درصدی نزاع دسته‌جمعی و کاهش ۳۸ درصدی زورگیری ازجمله اقدامات و تلاش‌ها است.

فرمانده ناجا بیان کرد: سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر به مازندران سفر می‌کند و نیروی انتظامی زمینه حضور پررنگ‌تر را در سواحل فراهم می‌کند تا امنیت اجتماعی طرح‌ها افزایش یابد.

مرزهای برای جریان های داعشی و تکفیری ناامن است

وی در حاشیه این مراسم نیز با اشاره به تجهیز مرزهای کشور از نظر تجهیزات الکترونیکی افزود: مرزداران در مرزهای کشور حضوری فعالانه دارند و مرزهای کشور برای جریان های تکفیری و داعشی ناامن است.

سردار اشتری به انهدام اعضای باند گروهک پژاک در درگیری شب گذشته در مرزهای غربی کشوراشاره کرد و گفت: اعضای این باند توسط نیروهای سپاه شناسایی و به هلاکت رسیدند و مقادیری سلاح و مهمات از آنان کشف شده است.

فرمانده ناجا، همچنین، از هلاکت پنج شرور در درگیری با نیروی انتظامی در خاش در روزهای گذشته خبر داد و گفت: یک مامور انتظامی نیز در این درگیری به شهادت رسیده است.

وی امنیت موجود در مرزهای کشور را مطلوب برشمرد و گفت: مرزهای کشور برای جریان های تکفیری و داعشی ناامن است.

در این مراسم از تلاش‌های سردار مسعود جعفری نسب تقدیر و سردار محمود میرفیضی به‌عنوان فرمانده انتظامی مازندران معرفی شد.