سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با انتقاد از اظهارات و تهدید های اخیر مقام های آمریکایی علیه این کشور، از تقویت توان هسته ای این کشور خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ایتارتاس، سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی از تصمیم این کشور برای افزایش کمی و کیفی توان هسته ای پیونگ یانگ در جهت دفاع از امنیت خود خبر داد.

گفته می شود اظهارات این مقام ارشد کره ای در پاسخ به تهدید اخیر آمریکا درباره حمله پیشدستانه به مرکز تحقیقات هسته ای «یانگ یوبون»، هواپیماهای جنگنده با قابلیت حمل موشک های باستیک هسته ای، کارخانه های کشتی سازی نظامی و سایر امکانات نظامی این کشور مطرح شده است.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی همچنین افزود: اقدامات خصمانه اخیر آمریکا نشان از اهمیت سیاست های حزب کارگر کره شمالی در راستای توسعه اقتصادی و تلاش برای تقویت توان بازدارندگی هسته ای حکایت دارد.

لازم به ذکر است تنش در شبه جزیره کره از زمان آزمایش هسته ای پیونگ یانگ در تاریخ ۶ ژانویه و پرتاب راکت حامل ماهواره در ۷ ژاویه سال جاری میلادی بالا گرفت. کره شمالی از دلایل از سرگیری آزمایشهای موشکی خود را مانورهای نظامی آمریکا با کره جنوبی اعلام کرده است.