سازمان ملل با صدور بیانیه ای از کشورهای بزرگ درخواست کرد که هزاران زن و دختر ایزدی در بند داعش در سوریه و عراق را نجات دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، سازمان ملل با صدور بیانیه ای از کشورهای بزرگ درخواست کرد که به جنایت علیه زنان ایزدی در سوریه و عراق، واکنش نشان دهند.

بر اساس این گزارش سازمان ملل در این بیانیه از کشورهای بزرگ درخواست کرده که ۳۲۰۰ زن و دختر ایزدی را که توسط گروه تروریستی-تکفیری داعش در سوریه و عراق اسیر شده اند، نجات دهند.

سازمان ملل همچنین اعلام کرده است که گروه تکفیری داعش جنایتی جمعی را علیه ایزدی ها در سوریه و عراق انجام می دهد و به آنها ظلم می کند.

شایان ذکر است آگوست سال ۲۰۱۴، تروریست‌های داعش به اراضی اطراف کوه «سنجار» در عراق حمله کردند، جایی که اقلیت ایزدی در آن زندگی می‌کنند. داعشی‌ها مردانی را که توان جنگیدن داشتند، قتل‌عام کردند، و زنان و کودکان آن‌ها را ربودند تا به عنوان برده بفروشند. خانواده‌ها را از هم جدا کردند و دختران جوان را برای التذاذ جنسی خود اسیر کردند. پسران جوان نیز مجبور شدند تحت آموزش‌های جنگی داعش قرار بگیرند و به نیروهای تروریستی تبدیل شوند.