رایزن فرهنگی ایران در دیدار مدیر روابط بین‌الملل وزارت فرهنگ تاجیکستان، بر اجرای برنامه‌های دوجانبه فرهنگی و هنری همچون برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و همایش مشترک صلح و معنویت در ادبیات دو کشور تاکید کردند.

به گزارش پرس شیعه؛در دیدار ابراهیم خدایار و عبدالغفار عبدالجبارف که در محل وزارت فرهنگ تاجیکستان انجام شد، درباره چگونگی همکاری های فرهنگی و هنری همچون اجرای برنامه های مختلف ادبی، آموزشی و هنری گفت و گو شد.

** برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان در ایران
در این دیدار همچنین مقرر شد که هفته فرهنگی جمهوری تاجیکستان در ایران با حضور هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ، هنر و ادب به همراه نمایش آثار و صنایع دستی و تجسمی این کشور در نیمه دوم امسال در تهران برگزار شود.

**همایش مشترک صلح و معنویت در میراث ادیبان دو کشور
همچنین برگزاری همایش مشترک «صلح و معنویت در میراث ادیبان ایران و تاجیکستان» (با تکیه بر رودکی، مولوی و سعدی) در ایام ماه مهر ـ همزمان با روزهای بزرگداشت این سه شاعر ایرانی ـ و همچنین برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوشنبه در روزهای ۱۴ تا ۱۶ شهریور، از دیگر موضوعات مورد توافق دو طرف بود.
بنا براعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار عبدالغفار عبدالجبارف، تبادل هیأت‌های فرهنگی بین دو کشور را گام مهمی در گسترش روابط دوجانبه دانست.
رایزن فرهنگی کشورمان نیز، با تأکید بر روابط عمیق بین دو کشور در همه زمینه‌ها گفت: باید برای روابط فرهنگی و ادبی میان ایران و تاجیکستان اهمیت بیشتری قائل شد.