ساری – نماینده ولی‌ فقیه در مازندران از کشاورزی به‌عنوان گنجینه‌ای یادکرد و نقش آن را در اقتصاد مقاومتی تعیین‌کننده خواند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله نور الله طبرسی ظهر پنجشنبه در همایش کشاورزی رکن اقتصاد مقاومتی در ساری از مازندران به‌عنوان ام القرای کشاورزی یادکرد و گفت: کشاورزان گنجینه مردم هستند و باید به آنان توجه شد.

وی اظهار داشت: کشاورزان درواقع بانکی برای مردم به شمار می‌روند و جامعه‌ای که کشاورزی داشته باشد، فقیر نخواهد ماند.

وی بابیان اینکه کشاورزی در اقتصاد نقش شایسته و تعیین‌کننده دارد افزود: اگر کشاورزی نداشته باشیم باید دست نیاز به‌سوی دیگران دراز کنیم.

آیت‌الله طبرسی به انواع استعمار اشاره کرد و استعماری اقتصادی ازجمله آن دانست و گفت: زمانی که استقلال اقتصادی لطمه بیند نمی‌توان روی پا ایستاد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران، استعمار فرهنگی را از دیگر آسیب‌ها بیان کرد و گفت: ترویج بی‌حجابی از آسیب‌ها و مشکلات استعمار فرهنگی است.

علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، گلوگاه و نکا در مجلس نیز، با عنوان اینکه روحیه جهادی الگویی برای مدیریت کشور شد گفت: مدیریت جهادی طبق فرمایش رهبری می‌تواند اقتصاد مقاومتی را محقق کند.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم اعتماد مردم را درک کنیم باید روحیه مدیریت جهادی را در کشور نهادینه کنیم که مبتنی بر کار و اخلاص و عبور از نظام بوروکراتیک اداری است.

شاعری با اشاره به وجود پنج‌تا شش میلیون نفر بیکار در کشور گفت: بزرگ‌ترین ظرفیت کشور کشاورزی محسوب می‌شود و وجود بیکاران نشان می‌دهد که از ظرفیت‌های کشور استفاده‌نشده است.