فرمانده ارشد آمریکایی در سوریه از عدم الحاق نیروهای کشورش به عملیات هوایی در حال انجام توسط روسیه در سوریه خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ایتارتاس، «مارک ولش»، رئیس مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در سوریه، همکاری کشورش با روسیه در انجام حملات هوایی را بعید دانست.

«ولش» در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا آمریکا به عملیات هوایی روسیه در سوریه ملحق می شود یا خیر، گفت: بعید می دانم. اگر هم چنین بحثی پیش بیاید، خروجی تصمیم گیری (آمریکا) منجر به ملحق شدن به حملات هوایی (روسیه) نخواهد شد.

وی افزود: ما هنوز در حال همکاری روزانه با ارتش روسیه در عملیات هستیم. به نظر می رسد در راستای کاهش اختلافات (میان دو طرف) خوب عمل کرده ایم.

رئیس مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در سوریه در ادامه اظهارت خود گفت: چیزی که من می دانم این است که «پایگاه هوایی ژنرال براون» توجه ویژه ای به حفظ انجام عملیات هوایی به صورت روزانه دارد. این ارتباطات در راستای کاهش اختلافات، توان برقراری تماس برای اینکه جویای وضعیت شوید و تلاش برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: بنابراین، ما همان کاری را انجام خواهیم داد که تا کنون انجام میدادیم. تا به اینجا هم بسیار موفق بوده ایم. اما من انجام عملیات مشترک در آینده نزدیک را بعید می دانم.