کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، انتخاب رژیم صهیونیستی بعنوان رئیس کمیته حقوقی عمومی سازمان ملل را محکوم کرده و آن را چوب حراج دیگری به آبروی نداشته این سازمان بین‌المللی دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با صدور بیانیه‌ای، انتخاب رژیم صهیونیستی بعنوان رئیس کمیته حقوقی عمومی سازمان ملل را محکوم کرده و آن را چوب حراج دیگری به آبروی نداشته این سازمان بین‌المللی دانست.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

«با تعجب فراوان مجمع عمومی سازمان ملل متحد در کنار شش کمیته دیگر این سازمان، در قالب کمیته حقوقی خود، مسئول حفظ و صیانت از چارچوب های حقوقی مصو همچون حقوق بشر، قوانین و کنوانسیون های بین‌المللی برای جلوگیری از جنگ و ایجاد صلح در سراسر جهان است.

هم اکنون با تعجب فراوان شاهد یک رخداد بسیار عجیب و زشت در سطح تصمیم سازی برای ریاست کمیته حقوقی توسط رژیمی هستیم که سراسر عمر ۶۸ ساله آن مملو از نقض حقوق بشر، پاکسازی نژادی، نقض قوانین بین المللی و ایجاد تهدید و جنگ در منطقه و جهان است. اگرچه انتخاب این رژیم در این سمت با مخالفت نزدیک به ۸۰ کشور اسلامی و آزاده جهان همراه بود ولی گویا سازمان ملل، نظام بین‌المللی و قدرت های جهانی پس از رسوایی پس گرفتن نقش سعودی ها در ارتکاب جنایت جنگی در یمن علیه کودکان به بهانه مشکل مالی، درصدد است تا چوب حراج به آبروی نداشته خود، ظرف چند دهه اخیر بزند.

گویی دنیا، جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین از اشغال سرزمین پدری تا کشتار ساکنین، تخریب خانه ها و آواره کردن یک ملت از سرزمین خود را فراموش کرده است. در حالیکه اگر قدرت ها و سازمان های بین المللی که جز مهرتایید بر جنایات استکبار نزده اند، بخواهند این حقایق تاریخی را محو نمایند، ملت‌های آزاده و مسلمان در سراسر جهان، کارنامه قطور از وحشی‌گری و ظلم این رژیم را فراموش نخواهند کرد.

آن ها قعطنامه های متعدد مجمع عمومی که تبدیل به چند جلد کتاب علیه رژیم صهیونیستی شده است را فراموش نخواهند کرد.

مردم دنیا محکومیت رژیم صهیونیستی در محاکم بین المللی از جمله دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه برای چیدن دیوار حائل نژادپرستانه و پرداخت خسارت به فلسطینی ها در سال ۲۰۰۴ را از یاد نخواهند برد.

آزدگان جهان گزارش های بین المللی در مورد نقض حقوق بشر و ارتکاب ارتش و سران رژیم صهیونیستی به جنایات جنگی در تهاجم علیه ملت فلسطین در غزه از جمله گزارش گلدستون را در یاد خود خواهند داشت.

خاطره افکار عمومی جهان نمی تواند کشتارهای قانا در سال ۱۹۹۶ و ۲۰۰۶ در مقر سازمان ملل در لبنان را بعنوان یک جنایت جنگی همچون کشتار صبرا و شتیلا در سال ۱۹۸۲ و دیریاسین و کفر قاسم از یاد ببرد.

رژیم صهیونیستی با حمایت از قدرت ها و همراهی برخی دولت های خودفروخته عرب و سازشکار بر آن است تا با قرار گرفتن بر مسندی نامشروع، احکام مشروع در تثبیت و حفظ موجودیت خود صادر نماید و حال آنکه اگر دولت ها به این خفت تن بدهند، ملت های آزاده در صدد افشای ماهیت آن ها برخواهند آمد کما اینکه تا کنون برآمده اند وصهیونیست ها و همراهان آن ها را در سراسر دنیا رسوا کرده اند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ضمن محکومیت به سخره گرفتن اعتقاد و احساس پاک افکار عمومی توسط سازمان ملل، از تمام اقشار در ایران اسلامی در این ماه مبارک می خواهد که همصدا با خروش جهانی علیه افتضاح بین‌المللی، اراده خود مبنی بر مخالفت با این دست رسوایی های آشکار را به اشکال مختلف مطرح و تبیین کنند.

باشد که در آستانه روز جهانی قدس ضربه ای باشد بر پیکره پوسیده رژیمی که با این شیوه های مضحک به دنبال توجیه چهره کریه جنایتکار خود است. »