گروه تروریستی تکفیری داعش روز سه شنبه، پس از یورش به چندین روستا در اطراف شهر الباب در مناطق شمالی استان حلب، ۲۱۰ تن از شهروندان کُرد سوری را دزدید و به مکان نامعلومی انتقال داد.

به گزارش پرس شیعه؛ یکی از شاهدان عینی در روستای “تل جرجا” گفت: عناصر این گروه تروریستی زنان و مردان جوان را از خانه هایشان خارج ساخته و آنان را سوار بر کامیون هایی کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرد.

این شاهد عینی تاکید کرد: تروریست ها فقط زنان و مردان جوانی را که از لحاظ جسمی کاملا سالم بودند، جدا کرده و با خود بردند ولی کودکان و افراد مسن را باقی گذاشتند.

یک وکیل کُرد با ابراز نگرانی از سرنوشت جوانان ربوده شده گفت: این احتمال وجود دارد که گروه تروریست داعش از این جوانان به عنوان سپر انسانی در میادین نبرد و شهرهای تحت کنترل خود، استفاده کند.

«عمران منصور» با تشریح وضعیت مقابله کُرد ها با تروریست های داعش در شمال سوریه اظهار داشت: کُردها با همکاری ائتلاف غربی حملات گسترده و منظمی به مناطق تحت کنترل داعش در شمال سوریه ترتیب داده اند و اکنون داعش در صدد تلافی برآمده است و با تشکیل ائتلاف هایی به مناطق کُرد نشین حمله کرده و جوانان را می رباید.

وی همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به پیشینه ای که داعش در برخورد با “ایزدیان” سوریه داشت، این احتمال وجود دارد، مردان جوانانی که به اسارت این گروه تروریستی درآمده اند، مجبور به جنگ با همکیشان خود در مناطق شمالی سوریه شوند و دختران جوان کُرد نیز به عنوان کنیز فروخته شوند.