عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که حجم کمک های علنی و مخفیانه جمهوری اسلامی ایران؛ چه در زمینه کمک رسانی، چه آموزش نظامی و چه کمک های مالی با کمک های هیچ طرف دیگری قابل مقایسه نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ موسی ابو مرزوق در گفتگو با بخش خبری ساعت ۶ شبکه ماهواره ای الاقصی اعلام کرد که حجم کمک های ایران به مقاومت فلسطین با کمک های هیچ طرف دیگری قابل مقایسه نیست و بسیاری از کشورها نمی توانند چنین کمکی ارائه دهند.

ابو مرزوق درباره موضع جنبش حماس در قبال ایران اظهار داشت که حماس از هر طرفی که از آرمان فلسطین و مقاومت این ملت حمایت می کند، تشکر و قدردانی می کند و احترام زیادی برای آنها قائل است و جایگاه ایران هم در این زمینه مشخص و آشکار است؛ به ویژه که موضع تهران در این زمینه کاملا آشکار، همسو و هماهنگ با مواضع ملت های عربی و اسلامی و آزادگان جهان در حمایت از مقاومت است.

وی خواستار تلاش بی شائبه همگانی برای کاهش حجم تنش ها و اختلافات میان فرزندان امت اسلام و فلسطین که قدس محور اصلی آن به شمار می رود، شد و گفت این به نفع مسلمانان نیست که جهت قطب نمای خصومت و دشمنی آن از رژیم صهیونیستی که تنها دشمن آن به شمار می رود، منحرف شود و به سمت دیگری رود.

ابو مرزوق خاطر نشان کرد که سیاست حماس مبتنی بر عدم دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر است و خواهد بود و ما قدردان تمامی طرف هایی هستیم که از آرمان فلسطین و مقاومت آن حمایت می کنند و زمینه پایداری و ایستادگی ملت فلسطین را فراهم می کنند تا فلسطین همچنان نقطه اشتراک امت با وجود تمامی اختلافات و دو دستگی های موجود باشد که ما در کنار دیگر خیرخواهان امت اسلام سعی در حل آنها را داریم.