مشهد ـ معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۰ مشهد گفت: غرفه پویش مردمی «من کالای ایرانی می‌خرم»، با هدف آشنایی مردم با کالاهای ایرانی و عضویت در این پویش در بوستان نیلوفر آبی برپاشده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل‌ زاده به ظرفیت‌ های فرهنگی موجود در ایام ماه مبارک رمضان در مشهد اشاره اظهار کرد: در فصل تابستان و در ایام این ماه مبارک، فضای بوستان‌ها برای حضور مردم بسیار مناسب است و از همین موضوع می‌توان بهره‌برداری‌های اجتماعی و فرهنگی بسیاری کرد.

وی با بیان اینکه هر سال مراسم نسیم وحی در بوستان‌های سطح شهر برگزار می‌شود، ادامه داد: یکی از بوستان‌های محوری در منطقه ۱۰ شهرداری مشهد، بوستان نیلوفر آبی است که به دلیل جذب بالای مخاطب در ماه رمضان فضای مناسبی برای تبیین مسائلی مانند فضائل اخلاقی و اجتماعی و فعالیت ساکنان منطقه فراهم می‌کند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۰ مشهد افزود: در نسیم وحی تأکید ما بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی و توان اجرایی تشکل‌های مردمی و قرآنی منطقه است و در همین راستا مذاکراتی با موسسه قرآنی صادقیه که در این منطقه فعالیت می‌کند، مذاکرات لازم در خصوص محتوا و نحوه اجرای مراسم صورت گرفت که در نهایت نسیم وحی امسال با همکاری این موسسه انجام می‌شود.

وی به جزء خوانی قرآن کریم در نسیم وحی بوستان نیلوفر آبی اشاره کرد و افزود: جزء‌خوانی هر شب در ابتدای مراسم برگزار می‌شود و هر شب ثواب قرائت آن جزء از قرآن کریم به یکی از شهدای منطقه هدیه می‌شود و تلاش می‌کنیم خانواده آن شهید بزرگوار به‌صورت مهمان ویژه حضور یابند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۰ گفت: ادامه این مراسم جنگ قرآنی برگزار می‌شود که هدف آن انتقال پیام‌هایی با محتوای اسلامی به همشهریان است.

اسماعیل‌زاده بیان کرد: از دیگر غرفه‌هایی که در این بوستان برپاشده، غرفه کودک و نوجوان است که توسط موسسه قرآنی صادقیه محتوای قرآنی را با زبان کودکان ارائه می‌دهد.

اسماعیل‌زاده گفت: غرفه پویش مردمی «من کالای ایرانی می‌خرم» نیز با هدف آشنایی مردم با کالاهای ایرانی و همچنین عضویت در این پویش برپاشده است.