سخنگوی شورای علمای فلسطین در لبنان گفت: درحالی که برخی کشورهای عربی – فلسطین را فروخته و ملت آن را در مقابل دشمن صهیونیستی تنها گذاشته اند- جمهوری اسلامی ایران به کمک های همه جانبه خود از ملت و مقاومت فلسطین ادامه داده است.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ محمد الموعد، سخنگوی شورای علمای فلسطین در لبنان، در مراسمی که با حضور نمایندگان گروه های فلسطینی و محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان برگزار شد، گفت: گروه های فلسطینی و علمای آن از کمک های همه جانبه ایران به ملت مقاومت و قضیه فلسطین قدردانی می کنند و هرگز این کمک ها را فراموش نخواهیم کرد.

این مراسم در حاشیه توزیع کمک های غذایی سفارت جمهوری اسلامی ایران بین فلسطینی های ساکن اردوگاه ها در لبنان به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شد.

حسین زیدان دبیرکل گروه های فلسطینی در لبنان هم به نمایندگی از این گروه ها گفت: حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تاکید کرده اند که حمایت از ملت های مظلوم به ویژه فلسطین باید در صدر اولویت ها باشد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران شعارهای انقلاب اسلامی را عملی کرد و به همین دلیل شاهد پیروزی های مقاومت در فلسطین – لبنان – سوریه و عراق و موفقیت های انتفاضه فلسطین هستیم.

شیخ محمد نمر زعموت از علمای فلسطین هم با تاکید به اهمیت برگزاری باشکوه مراسم روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان – گفت که جمهوری اسلامی ایران همواره برای وحدت مسلمانان تلاش کرده و پرونده فلسطین در راس اولویت های آن بوده است.

حسن حب الله مسؤول پرونده فلسطین در حزب الله لبنان هم خاطرنشان کرد: گرچه دشمن صهیونیستی تلاش دارد بر برخی کشورهای عربی و اسلامی و همه فلسطین سیطره پیدا کند اما ملت فلسطین با کمک های مستمر ایران توانسته است در مقابل این دشمن ایستادگی و مقاومت کند.

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره ) روز جهانی قدس را روز احیای فلسطین و حضرت امام خامنه ای هم دفاع از فلسطین را دفاع از اسلام خوانده اند.

حب الله تاکید کرد: براساس این رویکردها – فلسطین برای جمهوری اسلامی ایران یک مساله اساسی – عقیدتی و خارج از محاسبات سیاسی است و به همین دلیل برخی طرف ها با ایران مقابله می کنند.

مسؤول پرونده فلسطین در حزب الله لبنان تصریح کرد: ایران هرگونه مذاکره در باره خاک و قضیه فلسطین را نمی پذیرد و این دلیل مشکل برخی کشورهای عربی با ایران است. برخی کشورهای عربی – فلسطین را محاصره کرده و مانع رسیدن کمک ها وداروها به ملت فلسطین می شوند.

حب الله تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به زودی در مقابل همه دشمنان خود پیروز خواهد شد زیرا ایرانی ها همواره از قضیه فلسطین به عنوان یک واجب اسلامی حمایت کرده اند.