رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق های ترکیه‌ اعلام کرد که‌ فعالیت بازهای کردستان تروریستی است.

به‌ گزارش پرس شیعه به‌ نقل از رسانه‌ های محلی ترکیه‌، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق های ترکیه‌ در جریان سفر خویش به‌ اروپا اعلام کرد که‌ فعالیت بازهای کردستان تروریستی است و باید این گروه‌ هرچه‌ زودتر منحل شود.

به‌ اساس این گزارش، دمیرتاش در گفتگو با بی بی سی گفت: من از گروه‌ بازهای کردستان درخواست می کنم که‌ هرچه‌ زودتر تشکیلات خویش را منحل کنند، حزب آنها هیچگونه‌ سنخیتی با فعالیت های این گروه‌ ندارد.

این درخواست صلاح الدین دمیرتاش در حالی مطرح می شود که‌ در روزهای اخیر زمزمه‌ های مبنی بر از سرگیری گفتگوهای صلح مابین کردهای ترکیه‌ و دولت رجب طیب اردوغان به‌ گوش می رسد. در آخرین خبر، یکی از فرماندهان کردهای سوریه‌ اعلام کرد که‌ دولت اردوغان و کردهای ترکیه‌ با میانجیگری آمریکا نشست های را برگزار کردند.

صلاح الدین دمیرتاش در این گفتگو تاکید کرد: فعالیت بازهای کردستان شهروندان عادی را هم قربانی کرده‌ است و این می تواند به‌ معنای کاری تروریستی باشد.

وی افزود: هیچ کس به‌ اندازه‌ حزب وی فعالیت های بازهای کردستان را مورد نقد قرار نداده‌ است و خواستار آنیم که‌ هرچه‌ زودتر این تشکیلات منحل شود.

شایان ذکر است که‌ گروه‌ بازهای کردستان رسما مسولیت چند عملیات انتحاری را در استانبول بر عهده‌ گرفته‌ است.

رهبر حزب دمکراتیک خلق های ترکیه‌ تاکید کرد: فعالیت های بازهای کردستان برای هیج کس سودی ندارد و تنها بر وخیم تر شدن اوضاع می افزاید.

صلاح الدین دمیرتاش در میانه‌ سفر خویش به‌ اروپا با مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا، فدریکا موگرینی و تنی چند از مسئولین بلندپایه‌ اتحادیه‌ اروپا دیدار کرده‌ است.