سفیر پاکستان در واشنگتن در ادامه تلاش های کشورش برای عضویت در گروه تامین کنندگان هسته ای با سناتور آمریکایی دیدار و درخواست عضویت پاکستان در این گروه را به وی ارائه داد.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از «داون نیوز»، متعاقب سفر «نارندرا مودی» نخست وزیر هند به آمریکا و حمایت واشنگتن از درخواست وی جهت عضویت هند در گروه «ان اس جی» (گروه تامین کنندگان هسته ای)، پاکستان نیز در راستای رقابت با دهلی، درخواست خود برای عضویت در این گروه را به آمریکا ارائه داد.

در این راستا «جلیل عباس گیلانی» سفیر پاکستان در واشنگتن درخواست رسمی این کشور را به «اید مارکی» سناتور آمریکا ارائه داد و خواستار حمایت این کشور از عضویت اسلام آباد در ان اس جی شد.

وی ضمن این درخواست اطمینان داد که دولت اسلام آباد به تمامی قوانین و شروط لازم برای عضویت در گروه تامین کنندگان هسته ای پایند خواهد ماند.

همچنین گفتنی است که پیش از این و پس از حمایت واشنگتن از درخواست دهلی برای عضویت در «ان اس جی»، «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجه پاکستان اعلام کرد که عضویت هند به تنهایی در این گروه سبب برهم خوردن توازن منطقه خواهد شد و این امری است که پاکستان هرگز آن را برنمی تابد.

لازم به ذکر است که تامین کنندگان هسته ای گروهی مشتمل بر ۴۸ کشور است که در راستای عدم گسترش سلاح هسته ای در سراسر جهان فعالیت می کند و دو کشور رقیب هند و پاکستان در حالی برای عضویت در این گروه تلاش میکنند که هیچکدام پیمان «ان پی تی» مبنی بر عدم گسترش سلاح هسته ای را امضا نکرده اند.