ایلام – امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه بیانات رهبری در مسئله هسته ای فصل الخطاب برای مسئولان نظام است، گفت: رهبر انقلاب به تهدیدات آمریکایی ها پاسخی روشن دادند.

به گزارش پرس شیعه؛حجت الاسلام محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: رهبر انقلاب به تهدیدات آمریکایی ها پاسخی روشن دادند، ایشان تاکید کردند که ما برجام را نقض نمی کنیم اما اگر طرف مقابل نقض کند کما اینکه نامزدهای ریاست جمهور ی آمریکا دارند تهدید می کنند که برجام را پاره می کنیم، اگر آنها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می زنیم، بیانات ر هبری پیامهای مهمی را برای رژیم آمریکا و متحدان غربی و منطقه ای آن دارد.

وی بیان داشت: واژه آتش زدن برجام موضعی کاملا تهاجمی برای وادار کردن دشمن به عقب نشینی یا تسلیم در برابر موضع به حق نظام اسلامی است، بازگرداندن چرخه هسته ای به قبل از توافق هسته ای و برجام از جمله رویکردها در صورت بدعهدی آمریکا است.

وی عنوان کرد: فرمایشات رهبر انقلاب در جمع کارگزاران ارشد نظام حجت را بر دولتمردان تمام کرد که نباید در برابر عهد شکنی های مکرر دشمن کوچکترین ضعفی نشان دهند.

وی افزود: قرائن و شواهد گواه بر این حقیقت است که آمریکایی ها در این سه ماهه بعد از برجام نه تنها بر تعهدات خود باقی نماندند بلکه با اعمال تحریم های جدید و تهدید کردن کشورهای طرف قراردادهای اقتصادی با ایران عملا برجام را لگد مال کردند و به سیاست های خصمانه خود با بهانه تراشی های مختلف درصدد تحمیل خواسته های ظالمانه خود به ملت ایران هستند.

وی گفت: امید است دستگاه دیپلماسی از موضع گیری انفعالی و دیپلماسی لبخند خارج شده و با دیپلماسی تهاجمی و انقلابی عمل کردن توصیه های رهبری را در برابر دشمن عملیاتی کنند.

حجت الاسلام لطفی تصریح کرد: غارت بیت المال در قالب دریافت حقوق های نجومی برخی از کارکنان ارشد بانک ها و شرکت ها و بیمه ها هر روز ابعاد جدیدی پیدا می کند، دریافت حقوق دهها میلیونی به برخی از وزارت خانه ها نیز کشیده شده اما جای تاسف این است بعضی از مسئولان دولتی با توجیه کردن در صدد ماست مالی قضیه هستند و تلاش می کنند با متهم کردن دولت سابق و دیگران از جوابگویی طفره رفته و شانه خالی کنند.

امام جمعه ایلام افزود: البته از ریاست محترم جمهوری تشکر می کنیم که با دستور صریح به دستگاه های ذیربط که اموال به سرقت رفته باید به بیت المال برگردد و با مدیران متخلف برخورد قاطع شود، بلاتردید اقدام رئیس جمهور محترم مصداق بارز کلام رهبری که فرمودند باید انقلابی ماند و انقلابی عمل کرد، است.

وی با اشاره به دهم رمضان سالروز رحلت خدیجه کبری، افزود: خدیجه کبری بهترین الگو و اسوه برای جامعه بشری عموما و برای امت اسلامی خصوصا است، خدیجه کبری از برجسته ترین و با فضیلت ترین شخصیت های تاریخ اسلام است، بانویی که ثروتمندترین زنان حجاز است اما ایمان آوردن به رسول اکرم (ص) همه ثروت خویش را در راه اعتلای کلمه حق و پیشبرد اهداف مقدس اسلام و پیامبر عظیم الشان عاشقانه و عالمانه تقدیم کرد و توانست در یاری پیامبر با اموال خود بدون هیچگونه چشمداشتی از دست دهد.

حجت الاسلام لطفی عنوان کرد: هفته جهاد کشاورزی یکی از مولفه های استقلال اقتصادی خودکفایی در عرصه کشاورزی است، اساسا یکی از سیاست های نظام سلطه برای مهار کشورهای جهان سوم وابسته کردن آن کشورها در بعد کشاورزی است و نمونه بارز آن در زمان حاکمیت سیاه رژیم پهلوی که کشاورزی در کشور نابود و اقتصاد کشور در ابعاد مختلف خصوصا بخش کشاورزی به آمریکا وابسته کرد.

وی گفت: اعتراف دبیر کل سازمان ملل بر خروج رژیم سعودی از لیست ناقض حقوق کودکان درس عبرتی برای کسانی است که برای برگرداندن اموال غارت شده کشور به سازمان های بین المللی من جمله سازمان ملل و دادگاه بین المللی تکیه می کنند.

امام جمعه ایلام یادآور شد: این سازمان های عریض و طویل تا کنون در راستای سیاست های ظالمانه و اقدامات خیانتکارانه ابرقدرتها به ویژه آمریکا عمل کرده، لذا امید بستن به این سازمان ها یک اشتباه راهبردی و خوشبینی بیجاست، برای مقابله با عهدشکنی و بدقولی مقامات آمریکایی باید انقلابی عمل کرد و اگر آنها برجام را نقض کردند شما هم به همان مقدار برجام را نقض کنید.