بشرویه – امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به اینکه رهبری و ولایت فقیه عامل اصلی موفقیت‌ های نظام بوده است، گفت: مردم نیز با وحدت باید پیرو رهبر با بصیرت خود باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی اکبر حدادیان در خطبه های این هفته نماز جمعه بشرویه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران گفت: رمضان ماه عبادات است به‌طوری‌که شب و روز انسان روزه دار دارای اجر و پاداش است.

وی با اشاره به آداب و اعمال توصیه شده در این ماه اظهار داشت: شرکت در دوره های قرآن و خواندن قرآن به صورت دسته جمعی در این ماه بسیار سفارش شده است.

امام جمعه موقت بشرویه ادامه داد: در این ماه نباید تنها از خوردن و آشامیدن پرهیز کرد بلکه باید تمام اعضا و جوارح انسان نیز مرتکب خطا و اشتباه نشوند.

حجت الاسلام حدادیان بیان کرد: مومن روزه دار در ماه مهمانی خداوند متعال گناهانش بخشیده و در لحظه لحظه این ماه برای او پاداش معنوی در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه این ماه فرصت مناسبی برای اطعام فقرا و مستمندان است، گفت: در آیات و روایات آمده است که افطار دادن به فرد روزه دار پاداش آزاد کردن یک برده را دارد و چه نیکو ست در این ماه با هدف رضای خداوند برای افطاری دادن به مومنان و به خصوص نیازمندان اقدام کنیم.

امام جمعه موقت بشرویه همچنین خطاب به جوانان اظهار داشت: در جلسات قرانی تنها به روخوانی قران اکتفا نکنید بلکه سعی در تدبر و تامل در آیات قرانی داشته باشید و به دستورات آن نیز عمل کنید.

حجت الاسلام حدادیان در ادامه خطبه های خود به رمز موفقیت هر جامعه ای اشاره کرد و گفت: قانون در هر جامعه ای سبب نظم و امنیت آن کشور می‌شود که همگان باید ملزم به رعایت آن باشند.

وی ادامه داد: رهبری موفق و هدف گرا نیز اصل موفقیت نظام ما بوده است که مردم نیز با وحدت و ایمان از ولایت فقیه پیروی می‌کنند.

امام جمعه موقت بشرویه طی سخنانی به رهنمود های اخیر مقام معظم رهبری در جلسه ضیافت افطاری سران نظام اشاره کرد و گفت: آمریکا ذات و ماهیتش عوض نشده و مسئولان و سران، خوش بین به برجام نباشند چراکه برجام بهانه ای برای اغتشاش در بین جوامع است.

خطیب موقت بشرویه همچنین یادآور شد: در ادامه سخنان رهبر به نکته اصلی اشاره کردند و آن اینکه اگر آمریکا برجام را نقض کند ما آن را به آتش می‌کشیم و نخواهیم گذاشت آمریکا از ارزش های ما سو استفاده کرده و وحدت جوانان ما را خدشه دار کند.

روز ملی بیابان زدایی، میلاد امام حسن مجتبی (ع)، هفته مبارزه با مواد مخدر و… از مناسبت هایی بود که امام جمعه موقت بشرویه به آن اشاره کرد.