طبس – خطیب جمعه طبس با بیان اینکه کنار آمدن با آمریکا توهم است، گفت: انسجام ملی و تکیه بر ظرفیت های ملت تهدیدهای دشمنان را خنثی و عامل موفقیت‌های نظام است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام احمد مودب خطیب جمعه موقت طبس در جمع نمازگزاران گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسیری که دشمن ربای آن توطئه های زیادی برنامه ریزی کرده در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه شرایط ایران شرایط ورود یک کشتی به اقیانوس بزرگ خطرهاست، افزود: ما این توانمندی را به لطف الهی داریم و خداوند برکت خود را به این مردم عطا کرده که تهدیدهای دشمن را تبدیل به فرصت کرده‌ایم و از چهارمرحله سخت گذر کرده‌ایم.

مودب افزود: جنگ خشن و ترور و تجزیه طلبی یکی از مراحل بود که مقاومت و ایستادگی داشته‌ایم و وضعیت تسهیلاتی کشور را تقویت کرده به استراتژی بازدارندگی رسیدیم.

وی مرحله دوم تجاوز دشمن به کشور ایران را بحث انزوا طلبی و خارج کردن ایران از عرصه بین الملل و منزوی کردن ایران اسلامی عنوان کرد و افزود: در این عرصه باید ایران اسلامی روابط خود را با کشورهای جهان گسترش می‌داد که امروز درک می‌شود اشتباهاتی در این مسیر رخ داد و گهگاهی کشورهایی که دشمن ما بودند چنان در بر روی آنها بازشد که دولت مردان با انها روابط گرم ایجاد کردند.

وی بیان داشت: همانند عربستان سعودی که نظام وهابیت دران حاکم است و تمام فتنه های کنونی در منطقه به دستور امریکا توسط دلارهای عربی اجرا می‌شود.

خطیب جمعه طبس گفت: این سیاست ارتباط افراطی سبب شد تا امروز آنها از موضعی گستاخانه برخورد کنند و در کنفرانس اسلامی علیه ما چیزی حتی جزئی مصوب کنند که اصلا قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: سازمانی که باید در راه اسلام حرکت کند و نکرد و تعلل برای حج امسال از دیگر گستاخی‌های او بوده است که می‌توانستیم بعد از جنگ تحمیلی بگونه ای دیگرعمل کنیم.

وی گفت: تحریم شدید اقتصادی مرحله سوم بود که با هدف فلج کنندگی ایران انجام شد.

خطیب موقت طبس خاطرنشان کرد: این تهدید در شرایطی اعمال شد که ملت ایران امادگی مقاومت را داشتند اما اراده جدی در مسئولان برای تبدیل این تهدید به فرصت نبود.

وی عنوان کرد: رهبری نقشه راه اقتصاد مقاومتی را به تصویب رساندند و سال را بنام اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه امروز دولتمردان طرح نجات بانکی را برای عملی کردن اقتصاد بانکی برنامه ریزی کرده‌اند، تصریح کرد: نظامی که سال قبل می‌گفتند از رکود خارج می‌شود رکود در آن تشدید شد.

وی نفوذ سیاسی را چهارمین مرحله عنوان کرد که رهبریان را موضوعی جدی مطرح کرده‌اند.

مودب با بیان اینکه هم اکنون در مرحله نفوذ عده ای راه حل مشکلات را در بیرون جستجو می‌کنند، گفت: نگاه دیگر خودباوری و خوداتکایی را دنبال می‌کند و ما می‌توانیم را شعار خود می‌داند.

خطیب جمعه طبس افزود: هرگاه انسجام درونی و توکل برخدا و تکیه بر مردم حاکم شد بسیار نتیجه بخش بوده است و تهدیدها را خنثی کرده‌ایم و توانستیم امتیازات مهمی بگیریم.

وی ادامه داد: امروز وظیفه اینست که انقلابی ماندن وانقلابی بودن و توکل برخدا را پیش رو گیریم.

حجت الاسلام مودب تصریح کرد: امروز آمریکای خائن با بدعهدی و ددمنشی و خوی استکباری خود کارشکنی می‌کند و برجامی که برای انها نقطه ای قوت بود را هم دور زدند.

وی عنوان کرد: امروز جامعه سیاسی به این نتیجه رسیده که تکیه بر آمریکا و کنار آمدن با این شیطان بزرگ توهم است و این دستاورد کمی نیست و زمینه را فراهم می‌کند که دولت، مجلس، وهمه مسئولان؛ انقلابی عمل کنند و به توکل بر خدا و قدرت درونی بر گردند که با زبان دیگری نمی‌توان با امریکا سخن گفت.

مودب گفت: دوسال نفس گیرترین مذاکرات با غرب انجام شد و اکنون می‌گویند پاره می‌کنیم برجام را و با سیاست انقلابی رهبری مواجه می‌شوند که گفتند برجام را انها پاره می‌کنند؛ ما برجام را اتش می‌زنیم.