دشتی – امام جمعه خورموج گفت: با توجه به نقشه های شوم دشمنان برای نسل جوان ضرورت دارد خانواده ها و مسئولان زمینه ازدواج آسان و اشتغال را برای آنها فراهم کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر خورموج ضمن سفارش به رعایت تقوای خدا در همه شئونات زندگی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه مبارزه با هواهای نفسانی و ترک محرومات و انجام واجبات است.

وی افزود: باید از این فضای ملکوتی و روحانی که خدا برای ما در این ماه مبارک فراهم کرده حداکثر بهره را ببریم و بتوانیم تغییر و تحولی در خود ایجاد کنیم.

مصلح به روز جهانی بیابان‌زدایی اشاره کرد و ادامه داد: حفظ محیط زیست یکی از موضوعات مهم در زندگی ما است و می‌تواند تاثیرات زیادی در زندگی ما داشته باشد.

وی ادامه داد: کاشت نهال در سطح جامعه توسط نهادهای ذیربط یا مردم انجام می شود که این امر مهم با توجه به خشکسالی های اخیر باید توسعه پیدا کند.

مصلح، فرخنده میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) را تبریک گفت و اضافه کرد: این روز که مصادف با جشن گلریزان است همه باید در این مراسم شرکت فعال داشته باشند و با کمک های خودشان زندان جرایم غیر عمد که در زندان بسر می برند آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان باز گردانند.

وی خاطر نشان کرد: مواد روان گردان به عنوان یک بحران مهم در جامعه اسلامی است که این موضوع مهم دامن گیر خانواده ها در سطح شهرها و روستاها شده است.

مصلح تصریح کرد: جوانانی که می‌توانستند برای جامعه نقش آفرینی کنند اما نقشه های دشمن کار ساز شد و تعدادی از عزیزان را از ما گرفتند.

وی همچنین به حقوق های چند صد میلیونی و نجومی نیز اشاره کرد و یادآور شد: اخیرا رئیس جمهور و معاون اول ایشان دستور پیگیری پرداخت حقوق های نجومی را صادر کردند که جای تقدیر وتشکر کرد.