دامغان – امام جمعه دامغان کمک به نیازمندان را زمینه ساز پیشرفت جامعه و یکی از فلسفه های روزه داری دانست و گفت: مومنان روزه دار و متقی باید در این ماه پر خیر و برکت از یکدیگر سبقت بگیرند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان در دومین جمعه از ماه مبارک رمضان در نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دامغان و در جمع مومنان روزه دار به میزبانی مصلای امام خمینی (ره) این شهر به فرارسیدن هفته اکرام و ایتام اشاره داشت و افزود: کمک به خانواده های نیازمند خصوصا زندانیان اجر و پاداش معنوی بسیاری دارد که باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) در ۱۵ ماه رمضان، اظهار داشت: این امام بزرگوار اموال خود را دو بار با خدا تقسیم کرد یعنى نصف آن را در راه خدا به فقرا داد.

امام جمعه دامغان همچنین فرارسیدن ۳۱ خرداد سالروز شهادت شهید مصطفی چمران را نیز گرامی داشت و افزود: آن شهید یک عارف حقیقی و شخصیتی الهی بود و با خدای خود معامله کرد و در راه او به خیل شهدا پیوست.

حسینیان همچنین در باره برگزاری جشن گلریزان و کمک به آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد، روز جهانی بیابان زدایی، اظهار نامه مالیاتی و ارتحال شاعر گرانقدر انقلاب مرحوم استاد حمید سبزواری مطالبی بیان کرد .