کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر حضور پر شور جوانان در امورات فرهنگی تاکید دارند، گفت: امر به‌ معروف و نهی از منکر لسانی در جامعه جدی گرفته شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نمار جمعه این هفته شهرستان کرج، با تاکید بر اینکه متقین حریم الهی را رعایت و هرگز به ربا نزدیک نمی شوند، اظهار کرد: مشکلات عمده در جامعه کنونی اخلاقی است که به سبب عدم ارتباط با قرآن کریم حاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته جاری و نیمه دوم ماه مبارک رمضان مناسبت های مختلفی نظیر ولادت کریم اهل امام حسن مجتبی(ع) را در پیش داریم، افزود: در جامعه امروزی کشور باید شرایط زندگی امام حسن (ع) در زمان حیات آن حضرت بررسی شود.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: دو عامل مهم یاری نکردن فرماندهان، سرلشکران و سپاهیان آن حضرت در زمان حیات ایشان همچنین خستگی مردم از نبرد بستر پذیرش صلح امام را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه سپاه معاویه خون ریز بود در حالی که سپاه امام حسن مجتبی(ع) در آن زمان از نظم کافی برخوردار نبود، تصریح کرد: سپاه امام حسن(ع) از فرماندهی کل قوا پیروی نمی کردند، چنین سپاهی تحمل خواسته و آرمان های امام را نداشت.

برخی چاره را جز در قبول برجام نمی دیدند

وی با تاکید بر اینکه امام حسن (ع) در خطبه های خود بر این امر تاکید داشتند که اگر یاوری می یافت هرگز حکومت را به معاویه واگذار نمی کرد، گفت: احساس خستگی مردم از نبرد سبب شده امام صلح با معاویه را بپذیرد.

وی با اشاره به نقش موثر مردم در جهت پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)، بیان کرد: در زمان امام حسن مجتبی(ع) مردم در لاک عافیت طلبی فرو رفته بودند.

خطیب نماز جمعه کرج بیان کرد: امام حسن (ع) پیشنهاد معاویه را به اطلاع مردم رساند و بر این امر تاکید داشتند که این پیشنهاد نه عزت است و نه انصاف، اگر دارای روحیه شهادت طلبی هستید دست بر شمشیر برده و قیام کنید اما مردم و فرماندهان راحت طلب آن حضرت خواهان زندگی و لذت دنیوی بودند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه از امام حسن (ع) به عنوان تنهاترین سردار یاد می شود، افزود: بسیار دردآور است که عده ای در کشور به دنبال جریان مسائل هسته ای بر این امر پافشاری می کردند که ما نیز در دوران صلح امام حسن(ع) قرار داریم و چاره ای جز قبول برجام نداریم.

ضرورت داشتن نگاه واقع بین در مقابل آمریکا

وی با اشاره به اینکه حال این سول مطرح می شود که آیا فرماندهان سپاه و ارتش همچنین مردم شهادت طلب کشور همانند مردمان زمان امام حس(ع) هستند، افزود: به طور قطع مردم زمانه ما همانند مردمان زمانه امام حسن (ع) نبودند که ناچار به پذیرش صلح شوند.

آیت الله حسینی همدانی به اشاره به دیدار سران نظام با مقام معظم رهبری، گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری عده ای در دو طرف مبالغه می کنند از این رو باید واقع بین بود چرا که نتیجه واقع بین نبودن خسارات فراوانی را به همراه دارد.

امام جمعه کرج تصریح کرد: مدت زمان سه سال کشور در بخش های مختلف نظیر اقتصاد معطل مذاکرات بود از طرفی باید به این نکته اشاره کرد آنچه را که خواستیم به دست نیاوردیم و به آمریکای جنایتکار نیز به تعهدات خود عمل نخواهد کرد.

ترویج مواد مخدر هدف استکبار است

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، بیان کرد: امروز به برکت ملتِ هوشیاری مثل ملت ایران، به برکت افکار برانگیخته ای مثل افکار ملت ایران، به برکت انقلاب بزرگی مثل انقلاب اسلامی ایران، نه آمریکا و نه بزرگتر از آمریکا – اگر در قدرت های مادّی باشد- قادر نیستند حادثه ای مثل حادثه صلح امام حسن را بر دنیای اسلام تحمیل کنند؛ این جا اگر دشمن زیاد فشار بیاورد، حادثه کربلا اتّفاق خواهد افتاد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه بر اساس این فرمایشات مسئولان و فرماندهان باید مواظب باشند تا عملکرد آن ها مخالف شرع نباشد، تصریح کرد: از تریبون نماز جمعه شهر کرج اعلام می داریم که مردم ولایت مدار البرز در راستای مبارزه با آمریکا و استکبار لحظه ای کوتاه نخواهند آمد.

وی با اشاره به اینکه پنجم تیر ماه روز بین المللی مبارزه با مواد مخدر است، گفت: یکی از اهداف اسکتبار برای نابودی بشر ترویج این ماده است و در نظر دارد از این طریق کیان خانواده در کشور را از هم فرو پاشد.

ایجاد مانع بر سر راه توانمندی های ایران خواسته دشمن است

وی با بیان اینکه مواد مخدر منکر اعظمی است که نهی از منکر همگانی در این باره باید صورت گیرد، خاطرنشان کرد: استفاده از این مواد نه تنها تفریح نیست بلکه آسیب اجتماعی است که خسارات فراوانی را متحمل بدنه اقتصادی کشور می سازد.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه استان البرز به واسطه مسائل خاص در معرض این بلای عظیم قرار دارد، گفت: ضمن قدردانی از دستگاه های مسئول در حوزه مبارزه با مواد مخدر امید است نسبت به آگاه سازی جوانان و خانواده ها از مضرات این مواد خانمان سوز اهتمام بیشتری صورت گیرد.

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با مسئولان نظام جمهوری اسلامی بر این امر تاکید داشتند که از بین بردن و ایجاد موانع بر مسیر توانمندی های ایران یکی از مهم ترین اهداف شوم دشمنان است.

وی با تاکید بر اینکه عین نجسات با آب نیز پاک نمی شود از این رو باید این مهم مدنظر قرار گیرد که ذات آمریکا پلید و نجس است، بیان کرد: امروز آتش فتنه ای که برای دنیا فراهم کرده بودند دامن استکبار را گرفته و مدعیان تمدن و تامین کنندگان امنیت جهانی خود در عمق فاجعه قرار دارند.

خطیب نماز جمعه کرج کشورهای اروپایی و غربی که مدعی تمدن و مبارزه با تروریسم هستند کشور جعلی و خون خوار اسرائیل را به ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل متحد انتخاب کردند، گفت: سازمان ملل متحد این ننگ را چطور توجیح می کند در حالی که دبیرکل سازمان اعلام کرده در این راستا رشوه دریافت کرده است.

مسئولان در خصوص مسکن مهر فرافکنی می کنند

وی با تاکید بر اینکه مردم ولایتمدار ایران و استان البرز وظیفه خود را در برابر این امر خوب می دانند و همواره شعار مرگ بر اسرائیل را سر خواهند داد، تصریح کرد: در دیدار سران نظام با مقام مظعم رهبری، رئیس جمهور کلمه ای از فرهنگ و اقدامات فرهنگی سخنی به میان نیاورد در شرایطی که رهبری مبحث مهم ولنگاری فرهنگی مورد تاکید قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه طبق بیانات مقام معظم رهبری اگر ولنگاری فرهنگی در جامعه رخ داده این مهم به سبب بی تفاوتی مسئولان ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: مردم و جوانان باید در این عرصه وارد عمل شوند و نسبت به ادای فریضه الهی (امر به به معروف و نهی از منکر) اقدامات اساسی انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: اگر در دستگاهی زیر مجموعه های آن موازین را رعایت نمی کنند به طور قطع مسئول آن دستگاه را مورد خطاب قرار خواهیم داد چراکه عدم رعایت موازین توسط زیر مجموعه به سبب بی عرضگی و بی غیرتی مدیر مجموعه حاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر حضور پر شور جوانان در امورات فرهنگی تاکید کردند، افزود: امر به معروف و نهی از منکر لسانی در جامعه باید جدی گرفته شود.

وی در پایان سخنرانی خود با اشاره به مسائل پیرامون مسکن مهر، اظهار کرد: فرافکنی مسئولان مسکن مهر کار درستی نیست.