میامی – امام جمعه میامی با بیان اینکه ایران اسلامی در سایه اسلام و ولایت فقیه اقتدار خوبی به دست آورده است، گفت: استکبار جهانی به بهانه برجام دنبال تحریک کشورهای منطقه علیه ایران است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه میامی در مسجد جامع این شهر، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام، اظهار داشت: پیشرفت ملی و علمی، توانمندی اقتصادی، دفاعی، سیاسی و جمعیت جوان نعمت بزرگی برای کشور محسوب می شود که باید قدر آن را دانست.

وی با اشاره اهمیت برنامه ریزی و عملیاتی شدن برنامه ها در حوزه جوانان، تصریح کرد: مهمترین مسئله در حوزه جوانان اشتغال، مسکن و ازدواج است که مسئولان در راستای تحقق آن باید تلاش کنند.

امام جمعه میامی در ادامه با اشاره به اول تیر ماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: پرداختن به امور دینی، اشاعه معارف اسلامی و نظارت بر اجرای امور و مجالس دینی، سازماندهی اعزام مبلغ و اجرای برنامه های مختلف از مهمترین اولویت های کاری این نهاد انقلابی است.

صفایی پور همچنین با اشاره به روز اصناف و بازاریان، گفت: بخش کثیری از رضایتمندی مردم از نظام و انقلاب به وضعیت بازار و فعالیت اصناف بستگی دارد و بازاریان در چرخه اقتصاد نقش موثری را ایفا می کنند.

وی در ادامه به آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد و افزود: یکی از نعمت های مهم الهی آب است و در آیات و روایات به عنوان رزق و رحمت یاد شده است که استفاده درست و پرهیز از اسراف آن بسیار سفارش شده است.

امام جمعه میامی با بیان اینکه آب مایه حیات همه موجودات است، افزود: بدلیل محدودیت منابع با مشکل کمبود آبی مواجه هستیم و مردم در کنار مسئولان باید با مشارکت و همدلی نسبت به مصرف آب و درست مصرف کردن این نعمت الهی توجه کنند.

صفایی پور در ادامه با اشاره به اهمیت اکرام یتیمان در ماه مبارک رمضان گفت: این نهاد نیز با توجه به حجم مددجویان و یتیمان که تحت پوشش دارد در این ماه سبد غذایی در بین ایشان توزیع می کنند که می طلبد تا مردم نیکوکار همچون گذشته در این کار خیر مشارکت فعال داشته باشند.

وی همچنین به شیطنت های استکبار جهانی در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و گفت: اموال کشورهای اسلامی توسط آل سعود به جیب دشمنان اسلام واریز می شود تا از گروهک های تروریستی و تکفیری حمایت شوند و ملت ایران اسلامی باید برای کمک به جبهه مقاومت اسلامی به طور جدی وارد میدان شوند.