ساری – امام‌جمعه موقت ساری گفت: واردات محصولات کشاورزی هم‌ زمان با تولید محصول مشابه آن در داخل با اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام محمدقاسمی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با اشاره به آغاز فصل کشاورزی و برداشت محصولات، از واردات برخی محصولات کشاورزی که مشابه آن در کشور تولید می‌شود انتقاد کرد و گفت: این امر با اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

وی به سختی‌های تولید محصول کشاورزی اشاره کرد و گفت: فعالان این حوزه با مشکلات زیادی مواجه هستند و نیاز است تا دولتمردان چاره اساسی برای رفع مشکلات داشته باشند.

وی بیکاری از مشکلات اساسی جامعه بیان کرد و افزود: مردم از اوضاع بیکاری در جامعه نگران هستند و وضعیت بیکاری جوانان استان نیز بالا است.

امام‌جمعه موقت ساری خواستار توجه و اقدام ویژه دولت و تدبیر برای رفع مشکل بیکاری در جامعه و استان شد و عنوان کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ریشه در بیکاری دارد.

حجت‌الاسلام قاسمی، بر لزوم تقویت وحدت و انسجام در جامعه تأکید کرد و گفت: انتقاد از دولت به معنای زیر سؤال بردن نیست بلکه باید کم‌وکاستی‌های موجود با برنامه‌ریزی شود.

وی در بخشی از سخنانش به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم آمادگی در زمان بدعهدی دشمنان یادآور شد: آمریکا دوست ندارد کشور ما مقتدر باشد و درعین‌حال برخی تلاش می‌کنند که بین ما و آمریکا پل ارتباطی برقرار کنند.

امام‌جمعه موقت ساری، تصریح کرد: کشور باید در حوزه فناوری هسته‌ای به مرحله‌ای برسد تا در صورت بدعهدی آمریکا به شرایط قبل از برجام برسیم.

وی همچنین با گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران یادآور شد: شهید چمران برای ترویج فرهنگ ناب اسلام دعوت‌نامه بسیاری از کشورهای غربی و پیشرفته را نپذیرفت و الگوی یک انسان کامل بود.