زنجان – امام جمعه قیدار با اشاره به یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: ماندگاری و گسترش دین خدا در گرو تبلیغ است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی طالبی در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار با بیان اینکه ماه رمضان فرصت بسیار مناسب برای دستگیری از فقرا و نیازمندان است، افزود: حضرت محمد (ص) می فرمایند: در وقت افطار تصدّق کنید و افطار دهید روزه داران را اگر چه به چند دانه خرما یا شربتى آب باشد.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسؤولان و کارگزاران نظام، ادامه داد: دیدار مسؤولان نظام بارهبر معظم انقلاب به عنوان یکی از ضیافت های ساده ولی پر محتوای افطاری در ماه مبارک رمضان، است هر ساله برگزار می شود.

طالبی افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به مسؤولان عالی کشور توصیه ها و نکات بسیار مهمی را بیان داشتند که امید می رود توجه به آنها باعث بهبود وضعیت در عرصه های مختلف شود.

امام جمعه قیدار گفت: رهبر معظم انقلاب بی انگیزگی، غفلت، سخت شدن دل، بی خیالی و غرور را ازجمله گناهانی دانستند که ضرر آن به همه جامعه میرسد. اگر مسؤولان از خود مراقبت نکنند و مبتلا به این گناهان شوند، مراحل بعدی و خطرناکتر، کمآوردن در بزنگاه ها، ابتلا به نفاق و تکذیب نعمتهای الهی است.

طالبی افزود: دشمن عبارت است از «شبکه استکبار» که در رأس آن دولت آمریکا قرار دارد و همچنین «شبکه صهیونیستی» که مظهر آن رژیم جعلی صهیونیستی است.

برخی در داخل کارشان توجیه و بزک آمریکاست

وی با اشاره به بدعهدی های آمریکا در زمینه اجرای برجام گفت: از هیئت نظارت بر اجرای برجام توقع داریم با دقت و مراقبت افزونتر در هر نقطه ای که طرف مقابل بد عمل می کند یا به فکر خیانت است، بایستد و از منافع ملت دفاع کنند.

طالبی افزود: برخی در داخل کارشان توجیه و بزک آمریکاست و کار روابط عمومی وزارت خارجه آمریکا را انجام می دهند و خیانت های آمریکا به منافع کشورمان را توجیه کنند.

وی با بیان اینکه برخی تصور کنند که میتوانند میان نظام اسلامی و استکبار جهانی، ایران اسلامی با آمریکای جنایتکار رابطه دوستی برقرار کنند، افزود: این تصور غلط و خیال باطل متاسفانه باعث شده عده ای خیانت های آشکار به برجام را نیز توجیه کنند و با اینکه عدم پایبندی آمریکا به تعهداتش از آفتاب هم روشنتر است، ادعا کنند که تحریم ها برداشته شده است و سعی می کنند با تبلیغات به مردم چنین تلقین کنند که اوضاع اقتصادی کشور بعد از برجام بهتر شده است.

طالبی با یادآوری اینکه ۲۶ خرداد شهادت مجاهدان دلیر اسلام؛ شهیدان بخارایی، امانی، صفار هرندی و نیکنژاد ازعاملان اعدام انقلابی حسنعلی منصور،نخست وزیر رژیم شاه، ادامه داد: زمانی که آمریکائیها سال ۱۳۴۳ قراداد ننگین استعماری کاپیتولاسیون را که به عوامل بیگانه مصونیت می داد هر جنایت و خیانتی را، در ایران مرتکب شوند، از مجازات در امان باشند، توسط شاه و حسنعلی منصور به تصویب رساندند حضرت امام (ره) در سخنرانی معروف خود در چهارم آبان ۴۳ ماهیت این قرارداد ننگین را افشا کردند و به همه اعلام خطر کردند.

وی گفت: اعضای مؤتلفه اسلامی در لبیک به اعلام خطر امام خمینی(ره)، گروه جهاد مسلحانه را تشکیل دادند و کمتر از ۳ ماه بعد از سخنرانی تاریخی امام(ره) در اول بهمن ۴۳ مطابق با هفدهم ماه رمضان در عملیاتی به نام «بدر» حکم الهی را درباره حسنعلی منصور اجرا کردند.

امام جمعه قیدار افزود: مقاومت شجاعانه این عزیزان و حمایت مراجع تقلید و روحانیت در ایران و عراق موجب شد که کاپیتولاسیون آمریکایی شاه و منصور در ایران متوقف بماند و رژیم ستمگر طاغوت چهار یار مؤتلفه اسلامی «محمد صادق امانی، محمد بخارایی، رضا صفارهرندی و مرتضی نیکنژاد» را پس از محاکمه ای کاملاً مخفی در سحرگاه ۲۶ خرداد ۴۴ به شهادت رساند.

طالبی افزود: خون پاک این شهدا و سایر شهدای انقلاب اسلامی نظام طاغوت را در بهمن فرخنده ۵۷ ساقط کرد و برای همیشه، کاپیتولاسیون و سایر قراردادهای ننگین استعمار لغو شد.

وی در ادامه به ۳۱خردادشهادت سردار رشید اسلام شهید مصطفى چمران و روز بسیج اساتید اشاره کرد و گفت: شهید چمران سرسپرده ولایت بود نمونه کامل هجرت ،جهاد و شهادت بود. در سنگر نبرد دل دشمنان خدا را لرزانده بود

امام جمعه قیدار گفت: شهید چمران یک انسان خودساخته تکلیف مدار و تکلیف محوری بود در هر نقطه‌ای از دنیا که قدم می گذاشت خود را مکلف به دفاع از اسلام و ارزش های اسلامی می دانست غیرتمند و دارای تفکر جهادی بود.

طالبی افزود: ویژگی شهید چمران، و اساتید بسیجی شهید، مثل دکتر شهریاری، احمدی روشن، محمدی و … که به شهید چمران اقتدا کردند این بود که هرگز خود را ندیدند و به خدا رسیدند.

وی افزود: امروز به غیرتمندی استادان ارزشی بیش از هر زمان دیگر در محیط دانشگاه ها نیاز است، اساتید بسیجی ما باید شهید چمران را الگوی خود قرار دهند و در این جنگ نرم که جوانان و دانشگاهیان و خانواده های ما را هدف گرفتند غیرتمندانه از مرزهای اعتقادی و ارزش های اسلامی دفاع کنند.

امام جمعه قیدار با اشاره به یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: ماندگاری و گسترش دین خدا در گرو «تبلیغ» است.

طالبی افزود: سالگرد صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی ، روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی را به همگان و به ویژه سنگربانان جبهه تبلیغ معارف ناب و احکام اسلامی و مجموعه بزرگ سازمان تبلیغات اسلامی تبریک می گویم و از خداوند متعال توفیقات روز افزون برای مبلغین عزیز در عرصه اشاعه فرهنگ و معارف اسلامی مسئلت دارم.

وی ادامه داد: ماندگاری و گسترش دین خدا در گرو «تبلیغ» است. اگر امروزه عطر خوش وحی در قالب مذهب و آموزه های اخلاقی جامعه به مشام می رسد، به سبب تبلیغ پیامبران، اولیای الهی و مبلّغان بزرگ دینی است.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه خداوند متعال، بندگانش را دوست دارد، افزود: یکی از نشانه های این دوست داشتن آن است که آنان را به حال خود رها نکرده است، بلکه به برکت تبلیغ، درِ کمال روحی را و سعادت را به روی آنان گشوده است.

طالبی گفت: تبلیغ، عامل آشتی بندگان با خداوند است و هنر مبلغ به این است که بندگان خدا را با خداوند متعال آشتی می دهد به همین خاطر مبلغ جایگاه والائی در پیشگاه الهی دارد.

وی با اشاره به ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع)، گفت: حضرت محمد(ص) در شأن امام حسن مجتبی(ع) فرمود:«لو کان العقل رجلا لکان الحسن»؛ اگر عقل، خود را به صورت مردی نشان دهد، آن مرد، حسن(ع) است.