اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی باید با صلابت و جدیت تصمیم گیری کند و به هیچ شخص حقیقی و حقوقی اجازه قانون شکنی ندهد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک در مصلای بیت المقدس این شهر با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضائیه، اظهار داشت: فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری و قانون اساسی تاکید بر این دارد که دستگاه قضایی باید از صلابت و قدرت برخوردار باشد و اجازه هیچگونه قانون شکنی در جامعه ندهد.

وی افزود: در درون دستگاه قضایی نیز باید فضایی سالم برقرار بوده و از قانون شکنی به دور باشد چرا که سلامت دستگاه قضایی در حقیقت ضامن سلامت سایر دستگاه های اجرایی است.

دری نجف آبادی همچنین تاکید کرد: دستگاه قضایی باید سرعت عمل را در کنار دقت در دستور کار خود قرار دهد، در حال حاضر برخی پرونده ها چندین سال است در دستگاه قضایی در جریان هستند که باید هر چه سریعتر ساماندهی شوند.

وی افزود: همچنین دستگاه قضایی باید در رابطه با جرائم سازمان یافته با جدیت وارد عمل شود و مساله پیشگیری از جرائم اجتماعی را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

امام جمعه اراک با گرامیداشت یاد شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر، گفت: حجت الاسلام علی هاشمی‌سنجانی، حجت الاسلام محمدحسین صادقی، حجت الاسلام غلامرضا آشتیانی، علی‌اصغر آقازمانی و محمود بالاگر، پنج تن از شهدای واقعه هفتم تیر هستند که متعلق به استان مرکزی بودند و باید مراسم گرامیداشت این شهیدان هر چه باشکوه تر برگزار شود.

دری نجف آبادی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی طی دوران فعالیت خود اقدامات ارزشمندی در زمینه ترویج فرهنگ و معارف اسلامی و مبارزه با بی دینی و فساد انجام داده که تاثیرگذار بوده و جای تقدیر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن روز ولادت امام حسن مجتبی، کریم اهل بیت(ع) بیان داشت: فتوت و مردانگی و جوانمردی اسلامی، همواره مورد تاکید ایشان بود و مردانگی را در مومن در سه چیز می دانستند یک اینکه دین فروشی نکند، دوم اینکه به دنبال اصلاح امور خود و جامعه باشد و سوم اینکه حق الله و حق الناس را مورد توجه خود قرار دهد.

امام جمعه اراک با اشاره به ماه مبارک رمضان و ضیافت الهی، بیان داشت: از خداوند آرزوی توفیق اخلاص، تقوا و حسن عاقبت در این ماه داریم و امیدواریم بتوانیم به طهارت نفس خود بپردازیم و دوری از هوای نفسانی را تمرین کنیم.

دری نجف آبادی خاطرنشان ساخت: ماه رمضان در حقیقت فرهنگ ساده زیستی را ترویج می کند و بنابراین بهتر است که سفره های ساده و دور از اسراف تدارک دیده شود و تلاش کنیم برای ایتام، فقرا و نیازمندان سفره بیندازیم و آنان را اکرام کنیم.

وی با اشاره به ضرورت کمک به زندانیان غیرعمد در زندان های استان مرکزی گفت: باید همه مردم در این ثواب شریک شوند و کمک کنند زندانیان غیرعمد از زندان آزاد شوند تا خانواده های آنها از آسیب و مشکلات در امان بمانند و این کار عظیم در حقیقت معامله کردن با خداوند متعال و توشه ای بزرگ برای سفر اخروی است.