بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: رکود اقتصادی و بیکاری در کشور ملموس است و تنها چاره عبور از این مشکلات، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌ های امروز نماز جمعه بوشهر با تبریک به مناسبت میلاد امام حسن (ع) و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی اظهار داشت: ترویج فرهنگ دینی در سطح جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید تلاش ویژه‌ای از سوی مسئولان صورت گیرد.

وی، جنایات آل خلیفه در بحرین را محکوم کرد و ادامه داد: بار دیگر شاهد تعرض آل خلیفه به شیعیان هستیم که متاسفانه مدعیان حقوق بشر هم در این زمینه سکوت کرده‌اند و این موضوع بیانگر تبانی در مراکز حقوق بشری است.

امام جمعه بوشهر افزود: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهارات خود گفته‌اند که اگر رئیس جمهور شوند، برجام را پاره می‌کنند، برجام خیر و برکتی برای ما نداشته است و هیچ تکیه‌ای بر برجام نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه تحریم ها هنوز برداشته نشده است، اضافه کرد: آمریکایی‌ها برجام را نقض کنند تا ملت ایران نشان دهد که پیشرفت در تمام عرصه‌ها چگونه است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر لزوم بررسی دقیق برجام، تصریح کرد: برای اینکه به نتایج مطلوبی دست یابیم، مشکلات و محاسن برجام را باید با انصاف و دقت بررسی کرد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام، خاطرنشان کرد: آمریکا همواره در فکر خیانت است و هیچ‌گاه از در دوستی و انصاف با نظام ما بیرون نیامده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جنگ، تهاجم نرم سیاسی و اقتصادی به اشکال مختلف مهمترین اندیشه آمریکایی‌ها است، افزود: آمریکا یک کشور استکباری است که پای میز مذاکره هم با نگاه استکباری حاضر می‌شود تا اندیشه‌های خود را در این مسیر اجرایی کند.

وی با بیان اینکه زیاده‌خواهی آمریکا در مسئله هسته‌ای نشان از خوی استکباری این کشور است، تاکید کرد: آمریکا مانند یک حیوان درنده هرچه جلوی او بگذارید سیر نمی‌شود و می‌خواهد تمام دنیا مال خودش باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به مشکلات رکود اقتصادی و بیکاری در کشور، اضافه کرد: عامل بسیاری از این مشکلات مدیریت در دولت‌های سابق و فعلی است که اقتصاد مقاومتی راه چاره رفع این مشکلات است.

وی با بیان اینکه برخی‌ها در رسانه‌ها و فضای مجازی جوانان بسیجی و انقلابی را با عناوین جعلی می‌کوبند، افزود: باید بدانند این جوانان همان‌هایی هستند که در مقابل مشکلات نظام جان‌نثاری می‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: همه بدانند ایران همیشه انقلابی، ولایی و همیشه به دنبال آرمان‌ها و ارزش‌ها و اجرایی کردن فرامین رهبری است.