سمنان – امام جمعه سمنان، با بیان اینکه معضل بیکاری و رکود تنها از سوء مدیریت تمام دولت ها است، گفت: رفع مشکل بیکاری جوانان و رکود نیازمند تلاش مضاعف دولتمردان است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد شاه چراغی ظهر آدینه در دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان، به میزبانی مصلای شهر سمنان، با اشاره به اینکه مردم از مشکلات اقتصادی و بیکاری در رنج هستند، بیان داشت: بیکاری و رکود دو مشکل اساسی کشور محسوب می شود که بر همه چیز تاثیر سوء گذاشته و مشکلات را بر دوش خانواده ها قرار داده است.

وی افزود: این امر که مدام در سخنان خود از دولت انتقاد کنیم و بگوئیم سوء مدیریت باعث رکود می شود، صحیح نیست لذا باید توجه داشت که مشکلات کنونی حاصل سوء مدیریت در تمام دولت ها است که باید برای برون رفت از آن اهتمام داشت و به منویات مقام معظم رهبری به خصوص درباره تحقق شعار سال عمل کرد.

همدلی عامل خروج از رکود است

خطیب جمعه سمنان با تاکید بر اینکه همدلی مهمترین عامل خروج از رکود است، گفت: اقتصاد مقاومتی تنها برای دولت نیست لذا همه مردم باید در آن مشارکت داشته باشند اما برخی اوقات مسائلی مانند حقوق های چند ۱۰ میلیون تومانی دیده می شود که این موارد نادرست هستند و دولت باید آنها را مدیریت کند.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه رضایت مردم یکی از ضروریات انقلاب محسوب می شود و تبعیض با روح جمهوری و مردم سازگار نیست، ابراز داشت: فرقی نمی کند حقوق های نجومی مربوط به این دولت است یا دولت قبلی باید جلوی این موارد گرفته شود.

وی افزود: دولتمردان باید در راستای رفع مشکلات مردم تلاش خود را بیشتر کنند چرا که این پتانسیل در دولت اسلامی وجود دارد که امور را به سمت و سوی مطلوب پیش ببرد.

عربستان جنایتکارانه انسان می کشد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عربستان جنایتکارانه انسان می کشد، گفت: آل سعود با پولهای خود حتی نام عربستان سعودی را از لیست سیاه سازمان ملل بیرون می آورد و این امری بی شرمانه است.

آیت الله شاهچراغی با انتقاد از سکوت جوامع بشری در برابر جنایات آل سعود، بیان داشت: رو شدن دست ایادی صهیونیست و آل سعود روسایی دیگر برای سازمان ملل بود.

وی افزود: امروز دیگر روسیاهی استکبار جهانی و ایادی آنها بر دنیا مشخص شده است.