اردبیل – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ورود و پرداخت به موضوعاتی نظیر حقوق‌ های نجومی را بعد از هیاهوی تبلیغاتی عیب بزرگ برای مدیریت کشور دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید حسن عاملی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل با اشاره به باور سوزی که هر از چند گاهی در کشور صورت می گیرد، افزود: از اینکه قوای سه گانه بعد از هیاهوی تبلیغاتی به چنین موضوعاتی ورود می کنند، عیب بزرگ برای مدیریت کشور است.

وی با انتقاد از بحث حقوق نجومی برای برخی از مدیران تاکید کرد که با این حقوق ها می توان ظرفیت اشتغال خوبی برای جوانان بیکار درست کرد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری بیان داشت: فرمایش هفته گذشته رهبر انقلاب در خصوص ضرورت توجه به صنایع کوچک و متوسط، راهکار مهم برای حل مشکل رکود و بیکاری و موجب تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

وی از مسئولان خواست در عمل به این دستورالعمل که از بنیان های مهم اقتصاد مقاومتی است، واحدهای کوچک و متوسط را که ظرفیت اشتغال و درآمد زایی خوبی دارد برای استعداد های این استان تعریف و از واحدهای موفق به عنوان الگو استفاده کنند.

عاملی در این خصوص طرح موفق جهاد کشاورزی در راستای اصلاح الگوی کشت در استان و توزیع ۹۷ تن پیازچه زعفران در هشت شهرستان و ۳۷ هزار اصله نهال پسته و فراهم کردن مقدمات کشت بادام زمینی در ۶۰ هکتار در منطقه خلخال و بیله سوار را مورد اشاره قرار داد.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح الگوی کشت در دشت اردبیل و پیدا کردن کشت جایگزین برای سیب زمینی، از جهادکشاورزی استان خواست در اصلاح سیستم آبیاری اقدامات بزرگتری انجام دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همچنین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربا را به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده اند، تجلیل و آن را اقدامی بسیار شایسته و ضروری و تأثیرگذار در اصلاح اقتصادی کشور دانست.

وی با دعوت دولت به اولویت بندی برای اقدامات خود، پرداخت وام ازدواج به جوانان را بسیار حیاتی دانست و متذکر شد: مسأله ازدواج و حفظ عفت و سامان یافتن جوانان قطعا در اولویت اول است.

عاملی ورود مجلس شورای اسلامی به موضوع تعطیلی وام ازدواج را در راستای حل این مشکل ضروری برشمرد.

وی با اشاره به احراز رتبه اول استان اردبیل از جهت نرخ مشارکت اقتصادی و احراز بالاترین درصد نسبت اشتغال در کشور مسئولان را به تلاش مضاعف فراخواند و یادآور شد: با توجه به خسارات تگرگ در پارس آباد مسئولان باید از منابع حوادث غیر مترقبه خسارت کشاورزان را جبران کنند.

خطیب جمعه اردبیل با تاکید بر لزوم همکاری عمومی با ستاد دیه و سایر مؤسسات خیریه به منظور کاهش آلام دردمندان، با تشریع فلسفه زکات وجوب زکات و اندازه زکات را اساسی ترین گام از طرف خداوند متعال برای ریشه کن کردن فقر دانست.