یاسوج – امام جمعه یاسوج با اشاره به حادثه تروریستی در آمریکا گفت: آتش تروریست به دامن صاحب اصلی اش برگشته است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله سید علی‌ اصغر حسینی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج افزود: آتشی که آمریکا بر پا کرده بود دامن خودش را هم گرفت و امروز آمریکا و همپیمانش باید بدانند که روزی آتش که به جان کشورهای مستضعف انداخته بودند دامن خودش را خواهد گرفت.

وی بیان کرد: باید آمریکا گرفتار تروریسم می‌شد زیرا حامی تروریسم بود و هر جنایتی در دنیا رخ می‌دهد آمریکا در آن دخیل است.

امام جمعه یاسوج در ادامه با اشاره به حقوق های بالای برخی مسئولان گفت: دریافت چنین حقوق‌هایی بازتاب منفی گسترده‌ای در جامعه داشته است.

وی تصریح کرد: برخی مسؤولان ماهانه به اندازه عمر یک کارگر حقوق دریافت می‌کنند که به هیچ عنوان با عدالت تطابقی ندارد و باعث بروز فساد می‌شود که باید فکری به حال آن شود.

حسینی بیان داشت: هر سال نیز در کشور خبری مبنی بر یک اختلاس بزرگ شنیده می‌شود که زیبنده جامعه اسلامی نیست و باید ریشه‌یابی شود که چرا چنین اختلاس‌هایی در کشور رخ می‌دهد.

حسینی به فرمایشات رهبری معظم انقلاب در جمع مسؤولان و کارگران نظام اشاره کرد و گفت: مسئولان به فکر جلوگیری از رکود و بیکاری در جامعه باشند

امام جمعه مرکز استان با بیان این موضوع که باید در راستای تحقق در اهداف اقدام و عمل کرد و گفت: برخی از مسئولان امروز فقط شعار را بلد هستند و این در صورتی است که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خویش فرمودند اقدام و عمل باید در راستای عمل به کارها باشد.

خطیب جمعه یاسوج همچنین گفت: ۲۸خرداد ماه یازده رمضان مصادف است با روز جهانی بیابان زدایی که در این زمینه بایدکارهای اساسی و اصولی کرد.

وی با بیان اینکه هفت هزارو۵۰۰کیلومتر از وسعت ایران را بیابان احاطه کرده است،اظهار کرد: این موضوع نشان از دستبرد بشر به منابع زیستی و قطع درختان وآتش زدن آنها است که برای آیندگان بسیار خطرناک است.

حسینی به ۳۱خرداد ماه سالروز شهادت شهید چمران اشاره کرد و گفت: این شهید والامقام اسوه بزرگی از اقتدار، ولایت مداری و میهن پرستی بود که در برابر مزدوارن خائنی همچون بنی صدر فراری ایستاد.

حسینی همچنین هفته قوه قضاییه و سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی را گرامی داشت.

وی قوه قضاییه را مدافع مال و جان و ناموس مردم دانست و افزود: این قوه باید بیشتر از گذشته مورد حمایت قرار گیرد تا بتواند امنیت را در کشور به بهترین نحو تأمین کند.

حسینی تحقق‌ عدالت در جامعه را از وظایف ذاتی قوه قضاییه برشمرد و گفت: قوه قضاییه قوه ای است که حقوق فردی و اجتماعی مردم را مورد توجه قرار می‌دهد و از آن حمایت می‌کند.

امام جمعه یاسوج همچنین ولادت امام حسن مجتبی (ع) را تبریک گفت و آن امام همام را الگوی کامل مکارم اخلاق دانست.